captcha

Jūsų klausimas priimtas

Berlyne – Nefertitės atradimo 100-mečiui skirta paroda

Berlyne, Naujajame muziejuje, atidaryta paroda, skirta 100-mečiui, kai Vokietijos archeologai Egipte, Amarnoje, atkasė karalienės Nefertitės biustą. 
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Berlyne, Naujajame muziejuje, atidaryta paroda, skirta 100-mečiui, kai Vokietijos archeologai Egipte, Amarnoje, atkasė karalienės Nefertitės biustą.

Egiptiečiai reikalauja sugražinti radinį, kuris laikomas Berlyno muziejuje, bet Vokietijos kultūros ministerija tvirtina: Nefertitės biustas muziejui priklauso teisėtai.

„Amarnos šviesa. 100 metų, kai rasta Nefertitė“. Tokia parodos, kuri atidaryta Berlyno muziejuje, tema.

Čia ir saugomas daugiau negu 3300 metų senumo faraono Achnatono žmonos biustas, kurį Egiptas seniai reikalauja grąžinti. Vokietijos kultūros ministerija aiškina turinti dokumentus, kad tuometinė Prūsija teisėtai nupirko neįkainojamu laikomą radinį. Kita vertus, muziejus labai stengiasi išsaugoti Nefertitę ateities kartoms.

„Nefertitė priklauso mums visiems, ji pasaulio kultūros paveldo dalis. O Berlyno muziejų sala –vieta pasaulio kultūroms, čia ją gali pamatyti daugiau žmonių“, – kalbėjo Vokietijos kultūros ministras Berndas Naumannas.

Nefertitės biustą Vokietijos archeologas Ludwigas Borchardtas Amarnoje senovės Egipto miesto griuvėsiuose atkasė 1912 metų gruodžio 6-ąją. Į Berlyną ji atvežta kartu su kitais daugiau negu 5 tūkst. radinių.  

„Nefertitė šimtmetį žavi žmoniją, ji laikoma grožio etalonu. Yra ir kitų jos portretų, bet šis pelnė daugiausia dėmesio“, – teigė Egipto paveldo kolekcijos kuratorė Friederike Seyfried.

Parodoje iš viso apie 600 eksponatų, ne tik iš Berlyno Naujojo muziejaus fondų, bet ir Metropolitano muziejaus Niujorke, Paryžiaus Luvro ir Britų muziejaus Londone.

 „Norėjome parodyti ne tik, ką atkasė archeologas L. Borchardtas, bet ir kokia buvo Nefertitės kultūrinė aplinka, kas buvo kartu rasta“, – aiškino F. Seyfried.

Daugelis eksponatų publikai demonstruojama pirmą sykį. Paroda veiks iki balandžio vidurio. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close