captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pirmoji S. Valiulio premija – už nuopelnus fotografijai

Lietuvos fotomenininkų sąjungos iniciatyva pirmą kartą bus teikiama garsaus kritiko Skirmanto Valiulio premija.  
 
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Lietuvos fotomenininkų sąjungos iniciatyva pirmą kartą bus teikiama garsaus kritiko Skirmanto Valiulio premija.

Gruodžio 13 dieną Vilniaus rotušėje premija bus teikiama kasmečiame Lietuvos fotomenininkų sąjungos renginyje, sukviesiančiame šalies kultūros ir meno, verslo ir politikos žmones, fotografus ir fotografijos mylėtojus.

Premija įsteigta žinomam fotografijos ir kino bei televizijos kritikui S. Valiuliui (1938-2011) atminti ir jo bendražygiams bei sekėjams įvertinti ir paskatinti. Premija skiriama už reikšmingiausius ir profesionaliausius fotografijos istorijos tyrinėjimus ir publikacijas, kritikos darbus, kuratorinius projektus, fotografijos leidinių sudarymą, įvairiapusę fotografijos sklaidą ir populiarinimą Lietuvoje bei užsienyje per praėjusius metus arba už viso gyvenimo darbus.

S. Valiulis buvo Lietuvos žurnalistų sąjungos, Lietuvos fotomenininkų sąjungos valdybos, Lietuvos kinematografininkų sąjungos narys, Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komiteto, Kultūros ministerijos Kino ir fotografijos ekspertų komisijos, Kultūros ir meno tarybos narys. 1990-1992 m. S. Valiulis dirbo Lietuvos radijo ir televizijos generaliniu direktoriumi.

Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis džiaugiasi, kad S. Valiulio premija jau turi mecenatą, kuris pasiryžęs prisidėti prie šios idėjos gyvavimo ne vienus metus. Premijos mecenate tapo bendrovė „Eika“, nusprendusi prisidėti prie meno sklaidos ir žmonių, skiriančių savo kūrybą ir gyvenimą fotografijai, įvertinimo. Bendrovės generalinis direktorius Robertas Dargis tapimą šios premijos mecenatu įvardija kaip „Privilegiją prisidėti prie didžių kūrėjų įamžinimo ir paskatinti reikšmingus darbus tęsiančius žmones“.

Kasmečiame renginyje Vilniaus rotušėje bus įteiktos ir tradicinės Lietuvos fotomenininkų sąjungos premijos, apžvelgti šių metų leidiniai ir parodos. Renginio lankytojus į fotografinę aplinką įtrauks paroda, parengta pagal šių metų metraščio „Lietuvos fotografija: vakar ir šiandien'12“, kurio sudarytojas Nacionalinės premijos laureatas Algimantas Aleksandravičius, fotografijas.

Šis renginys kartu yra ir Lietuvos fotomėgėjų sąjungos įkūrimo 80-mečio, kuris bus minimas 2013 m. sausio 15 d., įžanga. Lietuvos fotomenininkų sąjunga yra kūrybinė sąjunga, tęsianti 1933 m. įkurtos Lietuvos fotomėgėjų sąjungos kūrybinę ir visuomeninę veiklą.                

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...