captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Wagnerį, o ne G. Verdi sezono pradžiai pasirinkusi „La Scala“ sukėlė skandalą

Milano „La Scala“, sezoną pradėti nusprendusi vokiečio Richardo Wagnerio, o ne italo Giuseppe Verdi operos pastatymu, sukėlė nemažą skandalą. 
„Wikimedia Commons“ nuotr.
„Wikimedia Commons“ nuotr.

Milano „La Scala“, sezoną pradėti nusprendusi vokiečio Richardo Wagnerio, o ne italo Giuseppe Verdi operos pastatymu, sukėlė nemažą skandalą.

„La Scala“ vadovas prancūzas Stephane`as Lissneris Italijos žiniasklaidos kritiką dėl sprendimo šventinį sezoną pradėti R. Wagnerio „Lohengrinu“, o ne italų didvyrio G. Verdi, kuriam Milano operos rūmai kadaise buvo muzikiniais namais, pavadino juokinga.

Kitąmet bus minimos ir G. Verdi, ir R. Wagnerio gimimo 200 metų sukaktis. Tačiau šis jubiliejus pavirto aršia kova, rašo telegraph.co.uk.

„Tai ataka prieš „La Scala“ instituciją, kuri pasaulyje yra unikali ir kuri turi būti ginama, nes tai – Italijos pasididžiavimas“, – teigė S. Lissneris, kuris 2015 metais paliks „La Scala“ ir pradės dirbti Paryžiaus operoje.

Į peštynes įsitraukė ir Italijos prezidentas Giorgio Napolitano, nors ir ragindamas siekti sutarimo.

Jis savaitgalį parašė laišką muzikos režisieriui Danieliui Barenboimui, paneigdamas gandus, kad jo sprendimas nedalyvauti sezono pradžios koncerte yra tyčinis renginio ignoravimas. G. Napolitano paaiškino, kad dėl valstybinių reikalų turi likti Romoje, o polemiką dėl R. Wagnerio operos statymo pavadino „apgailėtina“ ir „niekinga“.

„Šie du XIX amžiaus muzikos galiūnai priklauso Europos kultūros ir kūrybingumo istorijai, todėl negali nebūti pagerbti didžiausių Italijos operos teatrų sezono programose“, – rašė G. Napolitano. Jis prisiminė matęs 1981 metų „Lohengrino“ pastatymą „La Scala“ ir pasidžiaugė, kad po 30 metų opera vėl sugrįžta į sceną.

Sezono atidarymo koncerte dalyvaus Italijos premjeras Mario Monti, penki ministrai bei Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso.

Diskusijas dėl G. Verdi ir R. Wagnerio įžiebė Milano dienraštis „Corriere della Sera“, praėjusį mėnesį išspausdinęs straipsnį, kuriame klausė, ar vokiečiai būtų R. Wagnerio metus pradėję G. Verdi opera.

Straipsnis, pavadintas „Milanas ir „Lohengrino“ prakeiksmas“, sulaukė audringos skaitytojų reakcijos, kurie ir sveikino, ir peikė tai, kad sezono premjerai pasirinktas R. Wagneris.

Abu šie kompozitoriai gimė 1813 metais. Paminėdama sukaktį, „La Scala“ į savo programą šiais metais įtraukė septynis G. Verdi ir šešis R. Wagnerio pastatymus. Galbūt nujausdama priešiškumą R. Wagneriui, „La Scala“ paskelbė, kad 2013–2014 metų sezoną pradės G. Verdi „Traviata“, kuriai diriguos Daniele Gatti.

Anot S. Lissnerio, šiam renginiui, vienam laukiamiausių kultūrinių įvykių Europoje, kur raudonojo kilimo spindesys ir užkulisinės dramos kartais nustelbia muziką, teikiama per daug reikšmės.

„Man sausio 15 dienos „Falstaff“ premjera yra tokia pat svarbi kaip gruodžio 7-osios „Lohengrino“ premjera“, – kalbėjo jis.

Norėdamas prabrėžti ypatingus G. Verdi ryšius su „La Scala“, operos teatras antradienį paskelbė, kad du jų rėmėjai įsigijo maestro rankraščius, kurie „Falstaff“ premjeros vakarą formaliai bus padovanoti teatrui.

Tarp jų – G. Verdi telegrama legendiniam dirigentui Arturo Toscanini po „Falstaff“ premjeros, kurioje rašoma: „Ačiū! Ačiū! Ačiū!“ 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...