captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Urmana metus baigia Ledi Makbet vaidmeniu, o Naujuosius pradės su R. Vagnerio muzika

Operos primadona Violeta Urmanavičiūtė-Urmana šiuos metus užbaigs su Giuseppe Verdi muzika, o Naujuosius metus pradės su Richardu Wagneriu.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Operos primadona Violeta Urmanavičiūtė-Urmana šiuos metus užbaigs su Giuseppe Verdi muzika, o Naujuosius metus pradės su Richardu Wagneriu.

Šiųdviejų muzikos milžinų jubiliejinius metus 2013-aisiais minės visas pasaulis.

Iki pat Kalėdų V. Urmana dainuos Ledi Makbet G. Verdi operoje „Makbetas“. Aštuonių šios operos spektaklių seriją surengė Madrido karališkoji opera Ispanijoje. Tarp V. Urmanos scenos partnerių – ir solistės vyras Afredas Nigras, įkūnijantis Malkolmą.

Pirmosiomis kitų metų dienomis operos primadona Paryžiuje dainuos dviejuose iškilminguose koncertuose, skirtuose R. Vagnerio metų pradžiai, – kitąmet visas muzikos pasaulis minės kompozitoriaus 200 metų gimimo sukaktį.

Savo vaidmenimis R. Vagnerio operose išgarsėjusiai lietuvių dainininkei šįkart pritars Prancūzijos radijo filharmonijos orkestras, diriguojamas vieno garsiausių R. Vagnerio muzikos interpretatorių Mareko Janowskio.

Kitų metų pirmąjį pusmetį V. Urmana yra suplanavusi dainuoti net kelias R. Vagnerio operas. Kovo pradžioje solistės laukia koncertinis „Zygfrydo“ atlikimas Berlyno filharmonijoje su Berlyno radijo simfoniniu orkestru – dainininkė atliks Brunhildos partiją. Tą patį mėnesį lietuvių solistės sopranas skambės dar dviejose R. Vagnerio operose – „Tristanas ir Izolda“ ir „Parsifalis“. Šiuose Berlyno „Deutsche Oper“ teatro spektakliuose V. Urmana atliks Izoldos ir Kundri vaidmenis. Ateinančią vasarą solistė dainuos Izoldos partiją ir koncertiniame operos „Tristanas ir Izolda“ atlikime Londone.

Visą gegužės mėnesį pagrindinėje Paryžiaus Bastilijos operos scenoje lietuvė dainuos pagrindinę Džokondos partiją to paties pavadinimo Amilcare Ponchielli operoje. Džokondos vaidmeniu V. Urmana įsiamžino pasaulio operos istorijoje šalia tokių operos deivių kaip Montserrat Caballe, Renata Tebaldi ir legendinė Maria Callas.

Praėjusį pavasarį viešėdama Vilniuje V. Urmana sakė dėl balso pokyčių planuojanti iš soprano aukštumų palaipsniui grįžti į mecosoprano repertuarą, nuo kurio ir pradėjo svaiginančią karjerą garsiausiose pasaulio scenose.

„Labai sudėtinga numatyti, ką tavo balsas norės veikti po ketverių, trejų metų ar netgi kitais metais. Keičiasi balsas, keičiasi pats kūnas, ir reikia reaguoti laiku, stengtis nuspėti, ką tas balsas norės veikti ateityje. Kai buvo mano perėjimas iš mecosoprano į sopraną, irgi viskas vyko palaipsniui, be jokio nutraukimo. Dar norisi sudainuoti aukšto dramatiško soprano partijų Vagnerio operose (...), o po to pradėsiu grįžti į tą mecosopraninį repertuarą“, – kalbėjo tuomet V. Urmanavičiūtė-Urmana.

Jau kitų metų gegužės ir birželio mėnesiais solistė dainuos mecosoprano partiją G. Verdi „Requiem“ atlikime Paryžiuje ir Madride.

 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...