captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kauno dramos teatre – spektaklio „Astrida“ premjera

Savaitgalį Nacionalinis Kauno dramos teatras pristatys premjerą „Astrida“. Teatralus šį kartą įkvėpė žymios švedų vaikų rašytojos Astridos Lindgren gyvenimas ir kūryba.
Wikimedia Commons nuotr.
Wikimedia Commons nuotr.

Savaitgalį Nacionalinis Kauno dramos teatras pristatys premjerą „Astrida“. Teatralus šį kartą įkvėpė žymios švedų vaikų rašytojos Astridos Lindgren gyvenimas ir kūryba.

Spektaklyje A. Lindgren gyvenimą padės atskleisti garsiausi jos sukurti herojai.

Rašytojos biografijos ir kūrybos motyvais sukurto spektaklio dramaturgijos autorė ir režisierė Inesa Paliulytė kviečia apsilankyti nuoširdumu ir draugyste spinduliuojančioje vaikų šalyje.

„Atsidarė Kauno teatro didžioji scena ir pirmas vaikiškas spektaklis, kaip aš dabar sau įvardinu, – didelis, spalvotas ir rimtas. Mes kalbame apie labai rimtus dalykus – apie senatvę, apie jaunystę, apie meilę“, – pasakoja režisierė Inesa Paliulytė.

Greta profesionalų scenoje pasirodys teatro mokyklėlės auklėtiniai. Astridos vaidmenį atliks net 5 aktorės – 4 teatro mokyklėlės mergaitės, o brandaus amžiaus Astridą įkūnys Doloresa Kazragytė. Pasak jos, išgirdusi koks vaidmuo siūlomas, negalėjusi atsisakyti. Juk A. Lindgren kūrybą pažįsta visas pasaulis. Jos knygos išverstos į 85 kalbas ir išspausdintos daugiau nei 100 valstybių. Aktorė įsitikinusi, kad rašytojos kova už vaikų teises, pašėlęs humoras ir neišsenkanti fantazija negali nežavėti. D. Kazragytė džiaugiasi po dešimties metų grįžusi į Kauno teatro sceną ir sako, kad tai gali būti jos paskutinis vaidmuo.

„Nebent vėl kažkas [pasiūlys ką nors] labai gražaus, kokį angelą suvaidinti ar dar ką. Aš nenoriu bjaurasties, per daug mažai gyvenimo liko. Kaip Astrida sako, „gyvenimas nepaprastai trumpas, bet reikia gerokai pavargti, kad jį teisingai nugyventum. Taip kad geriau nevargti su tais juodais personažais, o geriau pavargti įsiklausant į savo sielą“, – teigia aktorė Doloresa Kazragytė.

Spektaklio premjera Kauno dramos teatre – savaitgalį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...