captcha

Jūsų klausimas priimtas

Užupio meno inkubatorius duris atvers jau netrukus

Eidami pro šalį miestiečiai pastebi, kad pusantrų metų trunkanti Užupio meno inkubatoriaus (UMI) rekonstrukcija eina į pabaigą. Jei viskas klostysis pagal planą, pavasariop ten jau bus galima užsukti.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Eidami pro šalį miestiečiai pastebi, kad pusantrų metų trunkanti Užupio meno inkubatoriaus (UMI) rekonstrukcija eina į pabaigą. Jei viskas klostysis pagal planą, pavasariop ten jau bus galima užsukti.

Planuoja atidarymą

Praėjusių metų vasaros pradžioje rekonstruoti uždarytas UMI jau netrukus turėtų atverti duris. Kaip teigė jo direktorius Giedrius Bagdonas, dar iki šių metų galo planuojama baigti visus darbus ir perduoti pastatą patvirtinti Statybų komisijai.

„Rekonstrukcija buvo būtina, nes pastatas buvo beveik avarinės būklės ir nebuvo tam tikrų patogumų. Dabar pastatas bus visiškai sutvarkytas. Tikimės, kad darbai bus baigti dar gruodį“, – sakė UMI direktorius.

Baigus rekonstrukciją ir sutvarkius visus formalumus planuojama atidaryti ir UMI, tačiau pašnekovas dar nenorėjo išduoti detalių.

„Taip, planuojame atidarymą, bet dar nenorėčiau visko atskleisti. Tikslios datos dar nežinome, nes nesame tikri, ar neužsitęs reikalai dėl pastato pridavimo, galbūt kas nors bus negerai ir reikės pataisyti, gal užtruks dokumentų forminimas ir pan. Gali būti, kad atidarysime tik pavasariop“, – sakė UMI direktorius G. Bagdonas.

Svarbiausia – bendrauti

 Atsinaujinusio UMI pirmo aukšto patalpos bus skirtos visuomeninei veiklai, antrame aukšte ir atsiradusioje palėpėje bus individualios menininkų studijos. Bus vystomos, kaip ir iki šiol, tokios meno kryptys kaip tapyba, skulptūra, foto- ir multimedijos menai, šiek tiek grafika. Pagal projektą bus įsigyta nauja įranga, kuria galės naudotis ten reziduojantys menininkai. G. Bagdono teigimu, menininkai iš šalies turės galimybę nuomotis jiems reikiamą įrangą. Galerijoje, žinoma, bus rengiamos parodos.

Pirmame aukšte, kuris bus skirtas visuomeninei veiklai, vyks įvairūs užsiėmimai. Bus parengta programa, miestiečiai galės rinktis jiems patinkančias sritis (grafika, tapyba, fotografija, dizainas ir t. t.) ir vaikščioti į mokymus.

UMI direktorius papasakojo, kad vienas siekių yra įkurti visiems prieinamą viešą studiją, kurioje žmonės galėtų susitikti su menininku, pabendrauti, įsigyti jo darbų. „Svarbu, kad tai būtų gyva ir įdomu ne tik patiems menininkams, bet ir inkubatoriaus svečiams – tiek turistams, kurie mėgsta lankytis Užupyje, tiek patiems vilniečiams“, – teigė pašnekovas.

Skatins kūrybinius verslus

Beje, menininkai inkubatoriuje patalpas galės nuomotis beveik už dukart mažesnę sumą, nei yra panašių patalpų komercine kaina. Nuomos laikotarpis: trumpalaikė sutartis – nuo mėnesio iki pusės metų, ir ilgalaikė – nuo metų iki penkerių. Tai priklausys, kaip teigė pašnekovas, nuo projekto, veiklos plano, ką menininkai ar viešoji įstaiga, įmonė pasiūlys.

„Dar vienas naujas dalykas – kūrybinių verslų skatinimas ir vystymas. Taip numatyta ir programoje, finansuojamoje ES, – smulkiojo ir vidutinio verslo vystymas. Tai reiškia, kad nedidelės įmonės, kurios vysto kokius nors kūrybinius verslus, pretenduoja į patalpas ir galės čia užsiimti savo veikla. Ir patys menininkai skatinami realizuoti savo kūrybą“, – dėstė UMI direktorius.

Jis taip pat užsiminė, kad tvarkomas ne tik meno inkubatorius, bet ir teritorija. G.Bagdonas vylėsi, kad pavyks palaikyti aplinkos darną.

***

Užupio meno inkubatorius

Tai yra pirmas jau dešimt metų Baltijos šalyse veikiantis meno inkubatorius. Jį įsteigė prieš 18 metų įkurtas Užupio alternatyvus meno centras ir miesto savivaldybė. Vieta – pagal panaudos sutartį valdomas pastato Užupio g. 2 šiaurinis korpusas. Nuo 2003 m. pastate vienu metu rezidavo 10–12 menininkų, čia veikė meno galerija „Galera“, studija „Stopkė“, individualios studijos.

Nuo veiklos pradžios savo iniciatyva UMI darbuotojai ir rezidentai gerino pastato būklę ir organizavo jame veiklas, o nuo 2005 m., remiant miesto savivaldybei, buvo pradėtas tvarkyti avarinės būklės pastatas ir ieškota investicijų.

Atsižvelgiant į inkubatoriaus veiklos specifiką ir Ūkio ministerijos programos „Asistentas“ sąlygas, 2009 m. buvo suformuotas unikalus Lietuvos rinkai inkubatoriaus plėtros projektas, gavus ES lėšų 2013 m. bus įrengta beveik 1600 kv. metrų vieta miesto centre kūrybinėms industrijoms vystyti.

Įgyvendinus projektą numatoma, kad patalpose Užupio g. 2 ir Krivių g. 10 vienu metu kurs 30–40 rezidentų, iki kelių šimtų jų per metus galės naudotis inkubatoriaus turima infrastruktūra savo veiklai ir projektams vykdyti. Pastatą Krivių g. 10 atidaryti planuojama pora mėnesių vėliau nei UMI.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...