Kultūra

2015.09.08 13:45

Šiauliuose – S. Beketto samprotavimai apie gyvenimą be prasmės

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Šiaulių valstybiniame dramos teatre – premjera. Samuelio Becketto absurdo dramą „Žaidimo pabaiga“ pristato vilnietis režisierius Paulius Ignatavičius.

Šiaulių valstybiniame dramos teatre – premjera. Samuelio Becketto absurdo dramą „Žaidimo pabaiga“ pristato vilnietis režisierius Paulius Ignatavičius.

Pasak spektaklio režisieriaus, kuo labiau jis gilinosi į šią S. Beketto pjesę, tuo įvairiapusiškesnė ji atrodė. S. Bekettas siūlo gyvenimą be prasmės, gyvenimą – žaidimą. Veiksmas vyksta pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, tačiau nuotaikos artimos šiandienai – kvepia karu.

„Gyvename tam tikrame absurde, kada žmonės nėra pasimokę iš  savo klaidų. Pirmo ir Antro pasaulinio karo, mes vis tiek einame link to karo, o S. Bekettas siūlo sako, kad žmonijos galėtų nebūti, nes ji yra kvaila, tokia provokuojanti mintis“, – pasakoja P. Ignatavičius.

Spektaklyje – keturi personažai: tėvas Hamas (Sigitas Jakubauskas), jo sūnus Klovas (Dalius Jančiauskas), konteineriuose gyvenantys Negas (Juozas Bindokas) ir Nelė (Vilija Paleckaitė). Nusigyvenusio pono Hamo, o gal ir savo minčių labirintuose klaidžiojantys aktoriai sako, kad vaidinti absurdo spektaklyje-žaidime, jiems nėra įprasta.

„Kadangi absurdo dramaturgija mūsuose yra nelabai įprasta, bet ji yra labai paprasta, labai tiksli ir labai logiška, tik ją reikia pamilti ir tada ji visiškai neabsurdinė, o labai konkreti“, – mintimis dalinasi aktorius S. Jakubauskas.

„Jeigu tikėsime S. Beketto tokia mintim, kad vis dėlto gyvenimas yra žaidimas, o teatras – apskritai žaidimas, tai reiškia teatras yra žaidimas žaidime, tai tas absurdas ir gaunasi, o mes tame absurde ir gyvename“, – aiškina aktorius D. Jančiauskas.

Spektaklio premjera Šiaulių valstybiniame dramos teatre – sekmadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt