captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Knygų Kalėdos“: šiemet knygos renkamos mokyklų bibliotekoms

Lietuvos prezidentūros inicijuojamos „Knygų Kalėdos“ kvies ir šiemet. Nauji leidiniai dabar bus renkami mokyklų bibliotekoms.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Lietuvos prezidentūros inicijuojamos „Knygų Kalėdos“ kvies ir šiemet. Nauji leidiniai dabar bus renkami mokyklų bibliotekoms.

Įkvėpta mėgstančių skaityti vaikų Prezidentė pernai iniciavo akciją „Knygų kalėdos“. Jos metu bibliotekoms renkamos reikalingiausios knygos, skatinamas bendruomeniškumas.

„Šiemet „Knygų Kalėdos“ skirtos tam, kad būtų papildytos ir atnaujintos mokyklų bibliotekos. Pernai „Knygų Kalėdos“ padėjo atnaujinti viešąsias bibliotekas – surinkta 17 tūkst. naujų knygų“, – sako Prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė.

„Gavom daugiau nei 1000 mokyklų parengtą knygų sąrašą, ko jiems labiausiai trūksta. Tarp tų knygų – vaikų, jaunimo knygos, enciklopediniai leidiniai, žodynai. Svarbiausia, kad knygų, kurios buvo išleistos per pastaruosius dvejus metus, labai  trūksta, nes yra sumažėjęs finansavimas ir šiandien yra Lietuvoj mokyklų, kurios per metus nenusiperka nė vienos naujos knygos“, – teigia Prezidentės patarėja Jolanta Gužaitė-Kvintus.

Ketvirtadienį prasidėsiančioje akcijoje Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su vaikais įžiebs pirmąją Kalėdų eglę ir kartu su LRT televizijos laidų vaikams vedėju Gustavu taip pat ves vaikų „Protų mūšį“. Šventę nuo 16 valandos transliuos LRT televizija.

„Atvažiuoja daugiau nei šimtas vaikų iš visos Lietuvos – skaitantys vaikai, mylintys knygas, todėl visų pirma jie parodys savo žinias „Protų mūšyje“ ir klausysis pasakojimų“, – sako J. Gužaitė-Kvintus.

Gruodžio 9 dieną Prezidentė taip pat kviečia į tradicinę nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių labdaros projektų mugę, joje bus pristatyti pagalbos vieni kitiems projektai. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...