captcha

Jūsų klausimas priimtas

30-metį švenčiančios „Auros“ vadovė: Kaunas neišnaudojo progos tapti šiuolaikinio šokio centru

Šiuolaikinio šokio teatras „Aura“ švenčia trisdešimtmetį. Jo įkūrėja ir vadovė Birutė Letukaitė prisimena sunkią pradžią ir gaili studijuoti į Vilnių ar užsienį išvykstančių auklėtinių. Ji sako, kad Kaunas neišnaudojo progos tapti šiuolaikinio šokio centru. Šiuolaikinio šokio teatras „Aura“ švenčia trisdešimtmetį. Jo įkūrėja ir vadovė Birutė Letukaitė prisimena sunkią pradžią ir gaili studijuoti į Vilnių ar užsienį išvykstančių auklėtinių. Ji sako, kad Kaunas neišnaudojo progos tapti šiuolaikinio šokio centru.  
B. Letukaitė, BFL nuotr.
B. Letukaitė, BFL nuotr.

Šiuolaikinio šokio teatras „Aura“ švenčia trisdešimtmetį. Jo įkūrėja ir vadovė Birutė Letukaitė prisimena sunkią pradžią ir gaili studijuoti į Vilnių ar užsienį išvykstančių auklėtinių. Ji sako, kad Kaunas neišnaudojo progos tapti šiuolaikinio šokio centru. 

Jubiliejiniame „Auros“ spektaklyje trumpam susibūrė buvę šokėjai – naujam gyvenimui prikeltas vienas iš seniausių teatro spektaklių „Dainos, kurias dainavau“ ir „Iš(ne)plautas dangus“. Per trisdešimt metų „Auroje“ šoko daugiau kaip du šimtai šokėjų.    

„Vadinčiau tai namais, manyčiau, nėra namų be dūmų. Visko buvo – buvo linksmybių, pykčių, ilgų varginančių repeticijų, bet buvo ir džiaugsmų, plojimų, nusilenkimų. Tai buvo nuostabiausi metai“, – sako buvęs „Auros“ šokėjas Darius Stankevičius.

„Įstrigo didžiulė meilė šokiui, noras šokti, mes nežiūrėjom nei valandų, nei dienų, mes galėjom būti po 5–6 valandas salėje ir mums nerūpėjo nei bėgti namo, nei kažkas kitas – tai buvo gyvenimo būdas“, – prisimena choreografė Ligita Viršulytė.

„Aura“ dvidešimt antrus metus Kaune rengia tarptautinius festivalius, kviečia garsiausius choreografus ir šokėjus, daug gastroliuoja. „Auros“ įkūrėja ir vadovė Birutė Letukaitė apgailestauja, kad nė viena aukštoji Kauno mokykla nerengia šokėjų, tad baigę mokyklas jos auklėtiniai išvažiuoja studijuoti į Vilnių ar užsienį.

Trisdešimt metų kuriant šiuolaikinio šokio teatrą pačiai vadovei pralėkė kaip viena diena, o pradžia, sako B. Letukaitė, buvusi sunki.

„Viską reikėjo pradėti nuo pradžių, užsiauginti šokėjus, pasidaryti iš šokėjos choreografei, kviesti vėliau iš užsienio pedagogus, kad vytumėmės pasaulį technikos požiūriu, susikurti materialinę bazę. O norint ją susikurti, turėjai išsikovoti ir įrodinėti, kad Kaunui tai reikalinga“, – teigia B. Letukaitė.

Aura“ švęs iki gruodžio pabaigos – kvies į spektaklius, diskusijas, parodą, šokio pamokas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...