captcha

Jūsų klausimas priimtas

Marijampolės dramos teatras švenčia 20-metį

Marijampolės dramos teatras švenčia kūrybinės veiklos dvidešimtmetį. Per dvi dešimtis pastatyti 47 spektakliai. Tačiau pačiam teatrui – 70 metų – jis įkurtas karo metais ir ne kartą reorganizuotas.
Wikimedia Commons nuotr.
Wikimedia Commons nuotr.

Marijampolės dramos teatras švenčia kūrybinės veiklos dvidešimtmetį. Per dvi dešimtis pastatyti 47 spektakliai. Tačiau pačiam teatrui – 70 metų – jis įkurtas karo metais ir ne kartą reorganizuotas.  

Kasmet kūrybinė teatro trupė žiūrovams parengia 2–3 premjeras. Per dvi dešimtis metų teatre pastatyti 47 spektakliai, jame kūrė 15 režisierių. Čia pirmuosius spektaklius pastatė Stasys Čaikauskas, Povilas Gaidys, Romualdas Juknevičius.

„Be abejo, mes pasikviečiam ir profesionalius aktorius. Randam bendrą kalbą ir su aktore Doloresa Kazragyte, kai kurie režisieriai atvažiuoja. Neseniai čia dar statė kelis spektaklius šviesios atminties Viktoras Šinkariukas“, – pasakoja Marijampolės dramos teatro direktorius Romualdas Kučiauskas.

Dramos teatras savivaldybės teatru tapo prieš du dešimtmečius. Įsteigtas prieš 70 metų, teatras turėjo profesionalių aktorių trupę, jį steigti padėjo Kauno dramos teatro aktoriai ir režisieriai. Iki 1992-ųjų profesionalus teatras tris kartus buvo reorganizuotas.

„Teatro kūrimasis vyko karo metais – 1942 metais. Aš kada gilinuosi į to meto aplinkybes, tai pirmas žodis, kuris ateina į galvą – herojiška. Karo aplinkoje, kai aplinkui mirtis, neaiški ateitis, žmonės dirba ir tiki, jie kuria kažką naujo ir šviesaus. Ir dar tuo pačiu metu svarbus tų žmonių solidarumas. Pagalvokite, Kauno teatro žmonės, kaip jie visi išgyveno, kai čia kūrėsi teatras“, – sako knygos „Teatras Marijampolėje“ autorius Vytautas Viliūnas.

Pasak V. Viliūno, 1962-aisiais valstybinio dramos teatro uždarymas buvo itin skausmingas – teatro repertuaras prilygo geriausių šalies teatrų repertuarui.

„Uždaromas teatras, keturi aktoriai neraginami važiuoja į Maskvą, tikėdamiesi susitikti jeigu ne su Chruščiovu, tai bent su Furceva ir įtikinti, kad čia reikalingas teatras. Vis dėl to niekas neatsižvelgia, teatras uždaromas. Nėra publikos, aktoriams nėra kur augti. Kapsuko teatras dirbo pelningiau nei Kauno teatras“, – teigia V. Viliūnas.

Marijampolės teatralai tikisi, kad po kelerių metų savivaldybės dramos teatras taps profesionalus, teatre veikia vaikų ir jaunimo dramos studija, rengianti pamainą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...