captcha

Jūsų klausimas priimtas

Alytuje baigėsi teatrų festivalis „Tegyvuoja komedija“

Alytuje baigėsi tarptautinis profesionalių teatrų festivalis „Tegyvuoja komedija“. Pagrindinius apdovanojimus – geriausios aktorės, režisieriaus, geriausio spektaklio nominacijas – pelnė Algirdo Latėno spektaklis „Trys mylimos“.
N. Varnelytė, Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
N. Varnelytė, Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Alytuje baigėsi tarptautinis profesionalių teatrų festivalis „Tegyvuoja komedija“. Pagrindinius apdovanojimus – geriausios aktorės, režisieriaus, geriausio spektaklio nominacijas – pelnė Algirdo Latėno spektaklis „Trys mylimos“.

Festivalio atradimo prizą komisija skyrė Alytaus miesto teatrui už spektaklį „Be adreso, be pavadinimo“ pagal Jurgį Kunčiną.

Trečiajame tarptautiniame festivalyje „Tegyvuoja komedija“ dalyvavo dvylika profesionalių lietuviškų teatrų. Trys iš Gardino ir Balstogės –  svečio teisėmis.

Geriausios aktorės nominacija skirta Valstybinio jaunimo teatro aktorei Jonei Dambrauskaitei už sukurtą vaidmenį režisieriaus A. Latėno spektaklyje „Trys mylimos“ pagal Žemaitę. Už šio spektaklio režisūrą A. Latėnui atiteko ir geriausio režisieriaus nominacija. 

„Tai yra lengvas, mylimas spektaklis. Ir viena iš priežasčių, žinau, yra ne tik puiki režisūra, ne tik puikūs kolegos, bet ir dainos, kurios skamba tame spektaklyje. Kai yra geras vadovas, kai režisierius yra autoritetas, darbas būna sklandus“, – sako aktorė, vaidinanti spektaklyje „Trys mylimos“ Neringa Varnelytė.

„Trys mylimos“ be konkurencijos buvo todėl, kad iš tikrųjų šitame spektaklyje susiliejo į vieną viskas: ir lietuviška tema, ir muzikinis apipavidalinimas, ir aktorių vaidyba. Komedijos žanras – tai naujai sukurta, atgaivinta klasikinė komedija, kuri yra labai reta Lietuvos scenose“, – tikina teatrologė prof. Rasa Vasinauskaitė.

„Tris mylimas“  festivalio vertinimo komisija įvertino kaip geriausią spektaklį, jis labiausiai patiko ir žiūrovams.

Geriausio aktoriaus nominacija už elektriko vaidmenį spektaklyje „Demokratija“ skirta Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktoriui Algirdui Gradauskui.

„Man, pavyzdžiui, savita, įdomu ir netikėta buvo Mindaugo Nastaravičiaus „Demokratija“, statyta Pauliaus Ignatavičiuas. Nors aš, pamačiusi jį Lietuvos nacionalinio dramos teatro mažojoje scenoje, laikiau vienu iš blogiausių spektaklių, šitam kontekste jis pasirodė visai kitoks“, – teigia R. Vasinauskaitė.

Be apdovanojimų neliko ir Alytaus miesto teatras. Festivalio atradimu pripažintas alytiškės režisierės Inesos Pilvelytės režisuotas spektaklis „Be adreso. Be pavadinimo“ pagal J. Kunčiną.

„Malonu, kad komisija įvertino šį darbą. Man pačiai taip pat buvo atradimas, aš iš naujo atradau Alytų, ne tik jo gatves, bet ir žmones. Aš sužinojau , kad kai kurie personažai dar gyvi“, – teigia režisierė I. Pilvelytė.

Festivalio prizus sukūrė Alytaus miesto menininkai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...