captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vertėjui A. Ališauskui įteiktas Japonijos vyriausybės ordinas

Vertėjui iš japonų kalbos Arvydui Ališauskui antradienį Vilniuje įteiktas „Tekančios saulės ordinas su aukso spinduliais ir rozete“ už nuopelnus skatinant Japonijos kultūros populiarinimą ir japonų kalbos studijas.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Vertėjui iš japonų kalbos Arvydui Ališauskui antradienį Vilniuje įteiktas „Tekančios saulės ordinas su aukso spinduliais ir rozete“ už nuopelnus skatinant Japonijos kultūros populiarinimą ir japonų kalbos studijas.

Japonijos ambasadorės rezidencijoje įvykusioje ceremonijoje laureatą pagerbė Japonijos ambasadorė Lietuvoje Kazuko Shiraishi, kultūros ministras Arūnas Gelūnas, užsienio šalių ambasadoriai.

A. Ališauskas yra pirmasis Lietuvos civilis asmuo, kurį Japonijos vyriausybė apdovanojo šiuo ordinu.

70 metų A. Ališauskas yra baigęs Rytų kalbų institutą prie Maskvos Lomonosovo valstybinio universiteto ir įgijęs japonų kalbos specialybę. A. Ališauskas yra pirmasis vertėjas Lietuvoje, nuo 1969 m. vertęs japonų literatūros kūrinius tiesiogiai iš japonų kalbos. Iki šiol išvertė į lietuvių kalbą ir Lietuvoje pristatė 8 Japonijos literatūros ir kitas knygas bei toliau intensyviai tęsia savo kaip vertėjo veiklą.

1994 m. A. Ališausko iniciatyva Vytauto Didžiojo universitete buvo įkurtas Japonistikos centras, kurio pirmuoju vadovu tapo pats įkūrėjas. Iki 2008 metų, kol ėjo Japonistikos centro vadovo pareigas, A. Ališauskas daug prisidėjo prie japonologijos studijų plėtojimo bei išugdė pirmąją japonofilų kartą. Daug jo mokinių, tarp kurių ir buvęs Lietuvos ambasadorius Japonijoje Dainius Petras Kamaitis, kultūros ministras A. Gelūnas ir kt., aktyviai ir sėkmingai dirba plėtojant Japonijos ir Lietuvos santykius įvairiose srityse. Be to, A. Ališauskas vienas pirmųjų iškėlė Kaune dirbusio japonų diplomato Chiune Sugihara nuopelnus Antrojo pasaulinio karo metais gelbėjant žydus, į lietuvių kalbą išvertė diplomato našlės prisiminimus.

Nuo 1970-ųjų A. Ališauskas rašė straipsnius bei vedė paskaitas apie Japonijos ekonomikos valdymo sistemą bei ekonomikos raidą, taip pat skatino Lietuvos įmones savo darbe pritaikyti Japonijos įmonių valdymo modelį.

Tai ne pirmasis Japonijos valstybės apdovanojimas lietuviui. Praėjusių metų rudenį A. Ališauskui buvo įteiktas Japonijos užsienio reikalų ministro padėkos apdovanojimas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...