captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vandalai Kalifornijoje pavogė senovinius uolų raižinius

Iš archeologinės vietovės Kalifornijoje vandalai pavogė mažiausiai keturis senovinius uolų raižinius. Jiems išpjauti jie naudojo apvalius pjūklus cementui pjaustyti. 

Iš archeologinės vietovės Kalifornijoje vandalai pavogė mažiausiai keturis senovinius uolų raižinius. Jiems išpjauti jie naudojo apvalius pjūklus cementui pjaustyti.

Petroglifai, kuriuos prieš 3,5 tūkst. metų išraižė senovės medžiotojai, atlaikė vėjus, potvynius ir žemės drebėjimus, tačiau buvo suniokoti vos per keletą valandų, pranešė „Los Angeles Times“.

Penktasis smarkiai supjaustytas pjūklu, o šeštasis buvo išpjautas, tačiau subyrėjo ir buvo palinktas netoli stovėjimo aikštelės Rytinėje Sieros dykumoje. Dar dešimtys raižinių apgadinti kalant plaktuku.

„Asmenys, kurie taip pasielgė, nebuvo chirurgai. Jie daužė ir čiupo“, – laikraščiui teigė Žemės valdymo biuro archeologas Gregas Haverstockas.

Anot jo, tai didžiausias vandalizmo aktas 750 tūkst. akrų valstybinės žemės, kurią prižiūri jo biuras Bišope, rytų Kalifornijoje, teritorijoje.

Pavogtos uolinės plokštelės – 60 centimetrų kvadratai. Raižiniai buvo 4,6 metų aukštyje, taigi norint juos pasiekti reikėjo kopėčių, o pjūklams – elektros generatorių.

Senoviniuose raižiniuose pavaizduoti apskritimai, elniai, gyvatės ir medžiotojai su lankais bei strėlėmis. Ši vietovė vietos pajutų-šošonų genties indėnams yra šventa.

Archeologas Davidas Whitley, padėjęs vietovę įtraukti į Nacionalinį istorinių vietų registrą, tegia, kad vagystė apnuogino tokių vertybių pažeidžiamumą ir sunkumus, su kuriais susiduriama jas prižiūrint.

„Ar turime laikyti jas paslaptyje tikėdamiesi, kad niekas jų neišniekins? Ar laikome jas atviras visuomenei?“ – klausė jis.

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...