captcha

Jūsų klausimas priimtas

Parodoje pristatomas 6 dešimtmečius trukęs grafiko P. Rauduvės kūrybos kelias

Vilniaus paveikslų galerijoje atidaryta Petro Rauduvės paroda, skirta dailininko 100-osioms gimimo metinėms. Parodoje pristatoma per 150 dailininko kūrinių. 
Lietuvos dailės muziejaus nuotr.
Lietuvos dailės muziejaus nuotr.

Vilniaus paveikslų galerijoje atidaryta Petro Rauduvės paroda, skirta dailininko 100-osioms gimimo metinėms. Parodoje pristatoma per 150 dailininko kūrinių.

P. Rauduvė kaip geras piešėjas pagarsėjo dar besimokydamas Biržų gimnazijoje, vėliau mokėsi Kauno meno mokykloje kartu su dailininkais Vytautu Jurkūnu, Antanu Kuču, Vaclovu Ratu-Rataiskiu ir buvo pirmosiose Lietuvos profesionaliosios grafikos kūrėjų gretose. 1938-aisiais jis pradėjo apipavidalinti knygas, piešė viršelius ir iliustracijas.

Pokariu P. Rauduvė dirbo valstybinės grožinės literatūros leidyklos dailininku, sukūrė daug Antono Čechovo, Maksimo Gorkio knygų viršelių, iliustravo „Anykščių šilelį“, įėjusį į knygų grafikos aukso fondą.

Pasak parodos kuratorės, per beveik 6 kūrybinio darbo dešimtmečius susiformavo kūrėjo braižas, kuriame stipriai juntama liaudies meno tradicija.

„Parodai, kaip ir knygai, surinkome mažai žinomus studijų metų darbus, atspindime jo kūrybą nuo pat pirmųjų žingsnių 1932-aisiais iki paskutinių raižinių 1993 metais. P. Rauduvė amžininkų prisiminimuose išliko kaip labai kuklus, jautrus pašnekovas, tas kuklumas atsispindi darbuose. Kaip jis pats yra sakęs: „Mano kūrybos tikslas – ne stebinti darbais ateities kartas, o palikti savo laikmečio užrašą, atspindėti epochos dvasią“. Tą uždavinį jis vykdė nuosekliai, paisydamas Kauno meno mokykloje įgytų principų“, – kalbėjo parodos kuratorė Regina Urbonienė.

Dailininko dukra, architektė Giedrė Miknevičienė tėvą prisimena buvus labai reiklų. 

„Jis buvo labai reiklus sau ir savo šeimos nariams. Aš buvau vienintelis vaikas, jis liguistai bijodavo mane išlepinti, daug reikalavo“, – pasakoja ji.

Parodoje eksponuojama ir nelabai plačiai žinoma P. Rauduvės kūrybos sritis – plakatai, taip pat jis kūrė daug proginių vokų bei etikečių.

P. Rauduvės parodą Paveikslų galerijoje galima apžiūrėti iki gruodžio 9 dienos. Darbai parodai atrinkti iš Lietuvos dailės muziejaus, Lietuvos literatūros ir meno archyvo, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos bei šeimos rinkinių. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...