captcha

Jūsų klausimas priimtas

Knygos meno paroda vėl kviečia po „Arkos“ skliautais

Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje „Arka“ antradienį atidaroma jau tradicine tampanti „Knygos meno paroda 2012“. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje „Arka“ antradienį atidaroma jau tradicine tampanti „Knygos meno paroda 2012“.

Galerijoje eksponuojami 36 autorių kūriniai, dalyvauja visų kartų dailininkai – nuo žymių vyresnės kartos iki jaunų, dar studijuojančių ar ką tik baigusių Vilniaus dailės akademiją studentų.

Parodą lydi neseniai Anapilin išėjusio ir šios parodos tradicijos puoselėjimui daug nusipelniusio dailininko Romo Oranto (1949–2012) kūrybos paroda. Šių metų knygos meno trienalės naujiena – Algirdo Steponavičiaus premija, skiriama už vaikų knygos tradicijų puoselėjimą.

Pasak rengėjų, šiemetinė knygos meno paroda yra antroji, nors pati trienalė turi daug gilesnes tradicijas, siekiančias Lietuvos sovietinio periodo laikus, kai joje dalyvaudavo visų trijų Baltijos šalių knygos meno kūrėjai. Ši paroda vėl pretenduoja tapti tradicine ir įsiterpti į platų Lietuvos dailės gyvenimą.

Parodoje buvo paskirtos trys piniginės premijos, vardinis žymaus dailininko A. Steponavičiaus apdovanojimas ir penki diplomai. Pirmuoju diplomu apdovanotos Ievos Babilaitės-Ibelhauptienės mišria technika sukurtos iliustracijos „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“ (2012). Iliustracijos išsiskiria naujų išraiškos priemonių ieškojimu, savitos stilistikos, meninės kokybės ir vaizdo tobulumo siekis.

Du antrosios vietos diplomai paskirti iliustruotojoms – Linai Dūdaitei ir Laisvydei Šalčiūtei. Abi dailininkės įvertintos kaip puikios „klasikinės“ iliustracijos kūrėjos. L. Dūdaitės iliustracijos brolių Grimų „Pasakoms“ yra reikšmingas 2011 m. darbas, pelnęs jau kelis apdovanojimus. Dailininkė L. Šalčiūtė savo knygos „Ar bijai sušlapti?“ (2011) akrilu sukurtas iliustracijas leidžia apžvelgti tarsi iš paukščio skrydžio, iš viršaus.

Šių metų knygos meno trienalės naujiena – A. Steponavičiaus premija už vaikų knygos tradicijų puoselėjimą šiemet pirmąkart paskirta dailininkui Evaldui Mikalauskui už iliustracijas „Nojaus arka“. Knyga jau buvo įvertinta už iliustracijas knygos meno konkurse „Vilnius 2011“, tačiau parodoje kūriniai išsiskiria netradicinės technikos panaudojimu: dailininkas akvarelę lieja tiesiai ant medžio plokštės ir įtaigiai perteikia gerai žinomą Šv. Rašto siužetą.

Parodoje pristatomos ir gerai pažįstamos dailininko, rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus iliustracijos. Šį kartą jų autoriui yra dėkojama už ištikimybę vaikų knygos iliustracijos menui ir jos garsinimą užsienyje. Už dar kelis kūrinius yra paskirti diplomai. Vienas iš jų – už novatoriškumą – paskirtas Rimanto Rolios „Zuikių pasakų“ (2009) ir „Pasaulio sutvėrimo“ (2010) iliustracijoms. Diplomais pažymėtos ir jaunosios dailininkės Agnės Matulionytės iliustracijos „Buk nr. 1 Dreams“, Martynos Stasiulionytės koliažai Giedrės Širvytės knygai „Sapnų knyga“ ir lietuvių liaudies pasakų iliustracijos, taip pat tušu sukurtos Martyno Kitovo iliustracijos.

„Knygos meno paroda 2012“ žiūrovų „Arkoje“ lauks iki gruodžio 11 dienos. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...