captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pirmą kartą Lietuvoje – saksofonininko solo su simfoniniu orkestru

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO) kviečia į išskirtinį renginį – lapkričio 23 dieną pirmą kartą Lietuvos muzikos istorijoje lietuvių saksofonininkas gros solinį koncertą su simfoniniu orkestru Lietuvoje, pranešė rengėjai.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO) kviečia į išskirtinį renginį – lapkričio 23 dieną pirmą kartą Lietuvos muzikos istorijoje lietuvių saksofonininkas gros solinį koncertą su simfoniniu orkestru Lietuvoje, pranešė rengėjai.

Vienas žymiausių ir originaliausių lietuvių saksofonininkų Petras Vyšniauskas tą vakarą Kongresų rūmuose koncertuos su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, kuriam diriguos jaunas dirigentas Ričardas Šumila. Koncerte skambės kompozitorių impresionistų kūriniai ir pirmą kartą bus atliktas kompozitoriaus Vidmanto Bartulio opusas orkestrui ir saksofonui „Muzika“.

Koncerto idėja kilo dirigentui R. Šumilai. Išgirdęs džiazo saksofonininko Branfordo Marsalio įgrotą impresionistinę programą su Londono simfoniniu orkestru jis svajojo surengti kažką panašaus Lietuvoje kartu su džiazo maestro P. Vyšniausku.

Kadangi saksofonas – labai „jaunas“ instrumentas, atkeliavęs į muzikos pasaulį tik XIX amžiuje, kūrinių saksofonui su orkestru taip pat nėra daug. Tad šiame simfoniniame koncerte daugelis gerai žinomų kompozitorių impresionistų kūrinių, sukurtų kitiems instrumentams ar balsui, suskambės kitaip, solo grojant saksofonui. Klausytojus turėtų sužavėti tai, kaip džiazo saksofonininkas, įpratęs laisvai improvizuoti, tačiau ribojamas griežtų klasikos taisyklių, sugeba net ir grodamas konkrečias natas improvizuoti tembru, garso spalva ir taip perteikti impresionizmo esmę ir grožį.

Daug koncertuojantis ir keliaujantis saksofonininkas P. Vyšniauskas, šįmet atšventęs 55 metų sukaktį, vertina šį koncertą kaip dovaną savo gimtadieniui. „Koncertuoti su simfoniniu orkestru visada yra didžiulis malonumas. Tai – muzikos garsų, spalvų, gyvenimo pilnatvė. Man tai visada yra įvykis“, – sako P. Vyšniauskas.

Labiausiai žinomas kaip džiazo muzikantas, pats P. Vyšniauskas nėra įsitikinęs, kad jis yra tik džiazo atlikėjas. Saksofonininkas studijavo akademinę muziką pas vieną geriausių pasaulio klarnetininkų prof. Algirdą Budrį, yra grojęs šiuolaikinę muziką, folklorą, senovinę muziką ir t. t. Atlikėjo kūrinių spektras išties įspūdingas – jo įsitikinimu, šiais laikais reikia sugebėti groti viską.

Su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru atlikėjas anksčiau bendradarbiavo atliekant kompozitoriaus Algirdo Martinaičio oratoriją „Laiškas visiems tikintiesiems“ (2000 m.). Užsienyje yra grojęs Niujorko filharmonijoje (JAV) su Šv. Luko simfoniniu orkestru ir Manheteno operos vyrų choru, Prahos filharmonijos simfoniniu orkestru UNESCO būstinėje Paryžiuje, su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru Sergejaus Prokofjevo festivalyje Diuseldorfe (Vokietija). Neseniai grįžęs iš Minsko, P. Vyšniauskas šiuo metu koncertuoja viename iš klasikinės muzikos lopšių – Sankt Peterburge.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...