captcha

Jūsų klausimas priimtas

Akordeono festivalis vėl nušvies vėlyvą Vilniaus rudenį

Vilniuje vėl skambės nostalgiška ir aistringa akordeono muzika – trečiadienį sostinėje prasideda 15-asis tarptautinis akordeono festivalis, tradiciškai žadinantis sostinę iš vėlyvo rudens snaudulio.
Italų duetas „2Ttango“, festivalio organizatorių nuotr.
Italų duetas „2Ttango“, festivalio organizatorių nuotr.

Vilniuje vėl skambės nostalgiška ir aistringa akordeono muzika – trečiadienį sostinėje prasideda 15-asis tarptautinis akordeono festivalis, tradiciškai žadinantis sostinę iš vėlyvo rudens snaudulio.

Penkias dienas vyksiančio jubiliejinio festivalio programa, pasak rengėjų, skirta išrankiems klausytojams ir bus tarsi gurmaniškas gimtadienio tortas.

Itin turtingą žanrinį repertuarą šiais metais pristatys atlikėjai iš Italijos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Lietuvos. Festivalio koncertuose susipins ispaniškas, itališkas, argentinietiškas, Balkanų, žydiškas, arabiškas, slaviškas temperamentai.

Festivalį trečiadienio vakarą šv. Kotrynos bažnyčioje pradės „4tango“ ir Ieva Prudnikovaite su premjerine programa „Karmen kodas“. Joje nuskambės puikiai pažįstamos ispaniškos melodijos, specialiai aranžuotos kvartetui ir balsui. Atlikėjai siekia atskleisti būsenas ir aistras, kurias įkūnija Ispanijos šokiai bei dainos, tačiau scenoje nebus fetišais tapusių ispaniškos kultūros ženklų – kastanječių, gitarų, raudonų skraisčių, toreadorų kostiumų ir rožių, tik gaivališka, virtuoziškai atliekama muzika.

Tą patį vakarą gyvos muzikos klube „Tamsta“ savo džiazo trio ir autorinių kūrinių programą pristatys vienas talentingiausių Lietuvos jaunosios kartos akordeonistų Nerijus Bakula, dirbantis įvairiuose projektuose su Lietuvos scenos žvaigždėmis. Drauge su populiariais muzikais – būgnininku Andriumi Kairiu ir kontrabosininku Denisu Murašovu – akordeonistas koncertui rengia originalios muzikos gūsį.

Jau tapo tradicija Tarptautiniame akordeono festivalyje rengti tango muzikos koncertus. Ketvirtadienį šv. Kotrynos bažnyčioje italų duetas „2Ttango“, grojantis bandoneonu ir fortepijonu, leis pasimėgauti aistringomis melodijomis, sustabdančiomis laiką improvizacijomis ir geidulingais sąskambiais.

Vakarą šv. Kotrynos bažnyčioje pratęs solidžias muzikines patirtis suvienijusių lietuvių atlikėjų trejetas BSM trio su turtinga improvizacine programa, kurioje savitai interpretuojamos džiazo temos, žydų, arabų, Balkanų šalių dainos. Jas atliks akordeonistas Raimondas Sviackevičius, smuikininkas Vytautas Mikeliūnas ir violončelininkas Mindaugas Bačkus.

Penktadienį festivalio veiksmas persikels į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Didžiąją salę – čia vyks nemokamas koncertas „Jauni – jauniems“. Perspektyviausi akademijos studentai – solistai, ansambliai ir orkestras – atliks plataus stilistinio spektro programą, skambančią įvairiuose konkursuose.

Vėliau toje pat salėje koncertuos nuolatiniai festivalio svečiai iš Italijos – skambės Davide Vendramino atliekami Antonijaus Vivaldžio ir Domeniko Skarlačio opusai, šiuolaikinių autorių kūriniai. Taip pat bus galima išgirsti Italijoje gyvenančio ukrainiečių kompozitoriaus Vladimiro Zubickio muziką, grojamą paties autoriaus su Čiurlionio styginių kvartetu.

Ketvirtąją festivalio dieną pradės virtuoziški baltarusiai – šeiminis akordeonistų Daraganovų duetas „Ekspresija“. Jų dieniniame koncerte LMTA didžiojoje salėje skambės klasikos transkripcijos ir etaloniniai akordeonistų repertuaro kūriniai. Vakare toje pačioje erdvėje grieš bandoneono virtuozas iš Lenkijos Klaudiusz Baranas.

Baigiamasis ir labiausiai intriguojantis festivalio vakaras sekmadienį rengiamas šv. Kotrynos bažnyčioje. Jį pradės grupė „Klezmoret“ iš Lenkijos, o užbaigs italų dueto „Duo Metro“ muzikinė kelionė.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...