captcha

Jūsų klausimas priimtas

Egipto islamistas reikalauja nugriauti piramides

Vienas iš Egipto salafitų lyderių šeichas Murganas Salemas al Gohary paragino nugriauti piramides ir Didįjį sfinksą Gizoje. 
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Vienas iš Egipto salafitų lyderių šeichas Murganas Salemas al Gohary paragino nugriauti piramides ir Didįjį sfinksą Gizoje.

Tai pirmadienį pranešė palydovinis televizijos kanalas „Al Arabiya“.

Islamistų pamokslininkas, du kartus nuteistas valdant buvusiam EAR prezidentui Hosni Mubarakui, be kita ko, pareiškė, kad „kiekvieno musulmono pareiga – naikinti tokius stabų garbinimo simbolius“. Čia jis prisiminė Budos statulas Bamiano provincijoje Afganistane, kurias sunaikino talibai.

„Alachas paliepė pranašui Mahometui naikinti tokius stabus, ir mes tai turime padaryti su visais paminklais, kurių pilna Egipte ir kurie garbinami užuot šlovinus Aukščiausiąjį, – sakė jis. – Kai aš buvau Talibano judėjimo gretose, mes susprogdinome Budos paminklus, nes Afganistano vyriausybė to nepadarė.“

M. S. al Gohary seniai garsėja savo radikaliomis pažiūromis ir raginimais griebtis smurto prieš viską, kas prieštarauja griežtoms islamo normoms, kurias propaguoja salafitai. Valdant ankstesnei valdžiai jis buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos, bet pabėgo iš šalies į Afganistaną, kur buvo sužeistas per susišaudymą su JAV kariškiais.

Vėliau šeichas pateko į Pakistaną, o iš ten atsidūrė Sirijoje, iš kurios buvo deportuotas į Egiptą, kur jį pasodino už grotų. Po revoliucijos islamistų lyderis išėjo į laisvę. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...