captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdiečiai supažindinami su trijų didžiųjų miestų skulptorių mažąja plastika

Vienoje Klaipėdos galerijų atidaryta Vilniaus ir Kauno skulptorių mažosios skulptūrinės plastikos paroda „Mainai“.
Parodos organizatorių nuotr.
Parodos organizatorių nuotr.

Vienoje Klaipėdos galerijų atidaryta Vilniaus ir Kauno skulptorių mažosios skulptūrinės plastikos paroda „Mainai“.

Klaipėdoje – dešimties Vilniaus ir dvylikos Kauno skulptorių darbai. Projektu siekiama supažindinti su dabartine trijų didžiųjų miestų skulptorių kūryba, Lietuvos skulptūros raida.

„Paroda yra tiesiog kaip šios dienos pjūvis. Mes taip gyvenam, tokius darbus dirbame šiandien, tai mums yra aktualu. Apskritai mažoji plastika yra skulptoriaus eksperimentas – tiek dvasinis, tiek sumanymo patikrinimas, tiek patikrinimas pačioje medžiagoje“, – sako skulptorius, parodos kuratorius Rytas Jonas Belevičius.

Parodoje šalia žinomų Lietuvos skulptorių Leono Striogos, Arvydo Ališankos eksponuojami ir jaunų menininkų – Kęstučio Dovydaičio, Andriaus Ermino – darbai.

„Čia yra labai gera erdvė dailininko saviraiškai, kūrybai. Jis visiškai nėra įpareigotas. Tai nėra užsakyti darbai, tai yra parodiniai darbai. Aš manau, kad ypatingai įdomu pasižiūrėti, kaip žmogus kuria, kai yra visiškai nevaržomas kaip kūrėjas“, – teigia „Klaipėdos galerijos“ direktorė Violeta Jusionienė.

Pasak parodos kuratoriaus, daugelis darbų tinkami komponuoti viešose erdvėse. Tačiau pastebima, kad pastaruoju metu jose atsirandantys skulptūriniai objektai dažnai nebeatitinka šiuolaikinių koncepcinių, meninių ir technologinių reikalavimų. Paroda Klaipėdoje, „Herkaus galerijos“ prekybos centre, veiks iki gruodžio. O gruodį analogišką darbų parodą Vilniuje, Šv. Jono galerijoje, pristatys Klaipėdos skulptoriai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...