captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kauko“ vietoje daugiaaukščiai kol kas neiškils

Planai tarpukariu buvusios Vizbaro pilaitės, o sovietmečiu – kavinės „Kaukas“ vietoje pastatyti daugiabučius nukeliami į ateitį. Kauno architektų ir urbanistų ekspertų taryba detaliojo plano sprendinius ir maketą sukritikavo vienbalsiai. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Planai tarpukariu buvusios Vizbaro pilaitės, o sovietmečiu – kavinės „Kaukas“ vietoje pastatyti daugiabučius nukeliami į ateitį. Kauno architektų ir urbanistų ekspertų taryba detaliojo plano sprendinius ir maketą sukritikavo vienbalsiai.

Iš tarpukariu Kauno inžinieriaus ir statybos skyriaus vedėjo Felikso Vizbaro statytos pilaitės, o sovietmečiu – garsios kavinės „Kaukas“ liko griuvėsiai. Pastaruosius keliolika metų pastatas stovi tuščias. Verslininkų planuose – gyvenamieji namai, požeminė automobilių aikštelė, kavinė ir kitos komercinės patalpos.   

„Mes stengiamės, kad pastatas labai neiššoktų iš tos aplinkos. Pagal aukštingumą norėtume turėti iki penkių aukštų užstatymą, kur tie aukštai skaidomi taip, kad nesijaustų, kad jis yra penkių aukštų, o, pavyzdžiui, trijų aukštų pastatas“, – kalbėjo architektas Rytis Vieštautas.

Kauno architektų ir urbanistų ekspertų taryba pateiktus detaliojo plano sprendinius ir maketą sukritikavo vienbalsiai. Esą jei planų atstatyti buvusią Vizbaro pilaitę nėra (sovietmečiu ji buvo beveik visiškai rekonstruota), tai mažajame ąžuolyne iškilsiantis pastatas, matomas iš visų pusių, turi būti nepriekaištingos architektūros.

„Nekalbant apie jo estetinę pusę, kuri yra grubi, pernelyg aktyvi, visiškai su ta gamta nesuderinta, nes čia ąžuolynas, yra žali šlaitai, o čia yra pateiktas kažkokių formų kratinys, pernelyg aktyvus, drastiškas ir, be to, ne mastelyje“, – kalbėjo architektūros istorikė Jolita Kančienė.

„Pirmiausia man krenta į akis tai, kad griaunama Vizbaro pilaitės liekana. Tai yra sena Kauno istorija, yra ženklas, yra simbolis, kauniečiams tiesiog įaugęs į atmintį, tai yra miestietiškos kultūros ženklas“, – sakė architektas Rimvydas Jurgis Palys.

Pasak Architektų sąjungos Kauno skyriaus pirmininko, nors pilaitės nebėra, jos įvaizdis – vis dar miestiečių atmintyje, tad ar reikėtų ją atstatyti, ar kurti naują simbolį labai sunku nuspręsti.   

„Jau praeito konkurso metu buvo išrinktas darbas, kuris nugriovė viską ir sukūrė naują vaizdinį, tai toks sprendimas lyg ir buvo priimtas. Bet šitas laimėjęs darbas nėra realizuojamas, ir tie kiti žingsniai, kurie čia vyksta, jie yra ryškiai silpnesni“, –  mano Architektų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gintaras Prikockis.

Kauno architektų ir urbanistų ekspertų taryba detaliojo plano sprendinius nurodė tobulinti. Taip pat siūloma surengti dar vieną konkursą, kuriame būtų išrinktas geriausiai šioje vietoje tinkantis statinys.    

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...