captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Tarkovskio archyvas bus parduodamas „Sotheby`s“ aukcione

Asmeninis rusų kino režisieriaus Andrejaus Tarkovskio archyvas lapkričio pabaigoje bus parduodamas „Sotheby`s“ aukcione. 

Asmeninis rusų kino režisieriaus Andrejaus Tarkovskio archyvas lapkričio pabaigoje bus parduodamas „Sotheby`s“ aukcione.

Čia bus galima įsigyti garsiajam režisieriui priklausiusių užrašų knygelių, filmų scenarijų spausdintus variantus, garso įrašus, kuriuos režisierius pasakoja apie savo filmus, taip pat A. Tarkovskio rašytų laiškų, praneša „The Guardian“.

Apytikrė parduodamo archyvo vertė – nuo 80 iki 100 tūkst. svarų sterlingų. Archyvą aukcione parduoda A. Tarkovskio kūrybos tyrinėtoja ir jo knygos „Įsimintas laikas“ bendraautorė Olga Surkova.

Taip pat aukcione bus pristatomos šeimos nuotraukos, kuriose A. Tarkovskis ir jo šeima įamžinti lankantys Didįjį Kanjoną JAV ir Stonhendžą Anglijoje, kelionėje po Italiją. Fotoalbumuose taip pat yra režisieriaus nuotraukų su kitomis meno įžymybėmis, pavyzdžiui, Mstislavu Rostropovičiumi.

Vienas iš įdomiausių parduodamų daiktų – A. Tarkovskio laiškas tuometinės SSRS generaliniam sekretoriui Leonidui Brežnevui, kuriame režisierius prašo leisti rodyti filmą „Andrejus Rubliovas“ (1966) ir tikina, kad šioje juostoje nėra antisovietinės propagandos. Taip pat A. Tarkovskis laiške prašo leisti jam kurti filmus ir užsidirbti pragyvenimui.

Šiais metais plačiai minima A. Tarkovskio gimimo 80 metų sukaktis. Maskvos valdžia buvo suplanavusi atstatyti XIX amžiaus namą, kuriame gyveno A. Tarkovskis, tačiau iki jubiliejaus spėta sukurti tik namų-muziejaus projektą, praneša lenta.ru.

Vienas garsiausių rusų kino režisierių, scenaristų ir aktorių A. Tarkovskis mirė 1986 m. Paryžiuje būdamas 54-erių. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...