captcha

Jūsų klausimas priimtas

Muzika ramina ir gydo

Klaipėdoje pradėti rengti muzikos terapijos kursai suburia vis daugiau žmonių, trokštančių po dienos darbų atsipalaiduoti ir atsikratyti stresų naštos.  
 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Klaipėdoje pradėti rengti muzikos terapijos kursai suburia vis daugiau žmonių, trokštančių po dienos darbų atsipalaiduoti ir atsikratyti stresų naštos.

Neįprastus kursus sumanęs Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras (KVSB) į pagalbą pasitelkė studijos GROCK vadovą, muzikos pedagogą Liną Šviriną, rašo „Lietuvos rytas“.

Norėdami pajusti stebuklingą muzikos galią kursų lankytojai mokosi groti klavišiniais, pučiamaisiais ir kitokiais instrumentais.

„Žmonės groja kaip kas moka, vienas kito nevertina ir negalvoja apie įvertinimą – tiesiog bando pajusti muzikos teikiamą malonumą. Tokiu būdu jie pailsi, atsikrato emocinės įtampos, daug sužino apie savo ir kitų galimybes“, – pasakojo pratyboms vadovaujantis L. Švirinas.

Nemažai lankytojų renkasi įvairius būgnelius, tamtamus ir kitokius mušamuosius instrumentus. Būgnų skleidžiami garsai skverbiasi į kūną ir sielą. Tyrimai rodo, kad jų ritmai yra psichologiškai artimesni žmonėms. Būgnininkai greičiau nei kiti moka sutelkti savo mintis.

Mušti būgnus nėra sudėtinga, tokio muzikavimo, pasak L. Švirino, gali išmokti kiekvienas žmogus, tik reikia susikoncentruoti, klausytis, kaip groja kiti, ir stengtis pataikyti į taktą.

Tai lyg savotiška emocinės iškrovos forma: garsai apvalo sąmonę nuo blogų minčių ir rūpesčių.

Studijoje bendraujant su lankytojais išsiaiškinama, kokie muzikos instrumentai jiems tinkamiausi. Vienas neįgalus berniukas, pradėjęs groti pučiamaisiais, sutvirtėjo, net atrado jėgų pakilti iš vežimėlio. Prieš pusmetį jis pradėjo groti ir klavišiniais instrumentais.

Nuo seniausių laikų pastebėta, kad švelnūs arfos, smuiko, saksofono garsai gali veikti kaip terapija – ramina sudirgusius klausytojus, slopina skausmą. Tačiau L. Švirinas pabrėžia: „Gydo ne pati muzika. Ji tik priemonė – muzikuodami gydomės mes patys.“

Vadovas įvairaus amžiaus ir profesijų lankytojams pataria pirmiau išlaisvinti savo sąmonę. Tada būgnai jų rankose skamba garsiau.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...