captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kovos klubas“ – logiška „No Theater“ darbų tąsa

Šį savaitgalį Vidas Bareikis ir jaunųjų menininkų judėjimas „No Theater“ pristatys spektaklį „Kovos klubas“. LRT televizijos laidos „labas rytas, Lietuvoje“ –įspūdžiai iš repeticijos.   
Valstybinio jaunimo teatro nuotr.
Valstybinio jaunimo teatro nuotr.

Šį savaitgalį Vidas Bareikis ir jaunųjų menininkų judėjimas „No Theater“ pristatys spektaklį „Kovos klubas“. LRT televizijos laidos „labas rytas, Lietuvoje“ –įspūdžiai iš repeticijos. 

Rašytojo Chucko Palahniuko romano motyvais statomas spektaklis susijęs su ankstesniais Vido Bareikio darbais. Spektaklis „Kovos klubas“, pasak jo režisieriaus, kova su aplinka, tik šį kartą jos ribos platesnės.

„Šitas spektaklis yra logiška tąsa mūsų prieš tai buvusių darbų, „Telefonų knyga“ buvo manifestai teatro ribose, dabar iškeliavome, po pasaulį, pakeliavom ir dabar jau yra kovos su sociumu, bendrąja žmogiška prasme“, – sako V. Bareikis.

„Kovos klubas“ daugeliui pažįstamas kaip Davidas Fincheris filmas. Vis dėlto romanas, pasak vieną iš pagrindinių vaidmenų atliekančios Elzės Gudavičiūtės, paliko didesnį įspūdį

„Aš galvojau, jėzau, kaip Vidas ruošiasi tą padaryt, nes ten labai daug visko. Įdomu, ką ištrauks, bet jis labai gerai žinojo, ko nori. Bet pirmas įspūdis, tai mane labai sukrėtė romanas“, – sako aktorė Elzė Gudavičiūtė.

Spektaklyje pagrindinį vaidmenį atlieka aktorius AInis Storpirštis. Pasak jo, pjesėje analizuojamos bendražmogiškos temos: tėvo ir vaikų ryšys, protestas, Aukščiausiojo buvimo ar nebuvimo klausimas.

„Jauniems buvo visai nesudėtinga surasti savo interesus. Tai pats anarchijos suvokimas, kas yra anarchija“, – LRT televizijai sakė V. Bareikis.

Pasak spektaklio režisieriaus, prieš 15 metų parašytas kūrinys šiomis dienomis Lietuvoje yra ypač aktualus.

„Nematau aš didelio skirtumo „Kovos klube“, ar pasakotojas gyvena Niujorke, ar Lietuvoj. Tokia frazė, kad dauguma žmonių dirba, kad nusipirktų daiktų, kurie nėra labai reikalingi, bet kur yra aštri ir skaudi“, – priduria jis.

Režisieriaus sako, kad šiuo spektakliu norisi ieškoti kitokio dialogo su publika ir kurti kitokį teatrą. Kaip tai pavyks, įvertinti galėsite lapkričio 10, 11 ir 17 dienomis Valstybiniame jaunimo teatre.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...