captcha

Jūsų klausimas priimtas

Keramikos Lietuvoje 80-mečiui skirtoje parodoje – jaunųjų kūrėjų darbai

Penkių šalių jaunieji keramikai kartu kūrė Vilniuje. Keramikos Lietuvoje 80-mečiui surengto simpoziumo darbus galima išvysti sostinės galerijoje „Akademija“. 

Penkių šalių jaunieji keramikai kartu kūrė Vilniuje. Keramikos Lietuvoje 80-mečiui surengto simpoziumo darbus galima išvysti sostinės galerijoje „Akademija“.

Simpoziumo rengėjai teigia pasiūlę studentams darbus išdegti malkomis kūrenamoje krosnyje. Esą ši technologija užsienio šalyse jau retenybė, todėl užsienio studentus lietuviai mokė mums būdingų tradicijų: baltiškosios raku keramikos.

„Tai galbūt labai mandras pavadinimu, tačiau tai labai sena lietuvių technologija, kada keramikos darbai yra įkaitinami iki 1000 laipsnių malkomis kūrenamoje krosnyje, o ištraukti yra merkiami į specialų raugą. Tuomet susidaro labai gražūs ornamentiniai motyvai, panašūs į putpelės kiaušinį. Daugeliui užsienių tai buvo kaip stebuklas“, – teigė parodos kuratorė Rasa Gecevičienė.

Keramikos 80-mečiui skirto simpoziumo dalyviai teigia, kad šios meno srities ribos šiandien nusitrynė. Ir tai itin matyti jaunųjų darbuose. Fotografija, tapyba, skulptūra, grafika – keramikai naudoja visų menų technologijas.

„Glazūra spalvos kaip ir neturi. Jos spalvą galima sužinoti tik tai ją išdegus. Dar ir redukcijoje pagal senus degimus spalva keičiasi, redukuojasi. Aš tiesiog kaip tapytoja bandžiau tą realizuoti – tapyti be spalvų, o po to, kai išdegi, gauni spalvas“, – kalbėjo studentė Indrė Aleksiejūnienė.

Lietuviški keramikos peizažai, kunigaikščio Gedimino istorijos kelias ant Turkijos studento vazos, prancūzų, lenkų, latvių, iš viso – 18 jaunųjų menininkų darbai eksponuojami Vilniaus dailės galerijoje „Akademija“. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...