captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rasta nebaigto T. Capote romano ištrauka tapo galvosūkiu

Amerikiečių rašytojo Trumanp Capote archyvuose rastas naujas fragmentas iš nebaigto jo romano „Išklausytos maldos“ (Answered Prayers). 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Amerikiečių rašytojo Trumanp Capote archyvuose rastas naujas fragmentas iš nebaigto jo romano „Išklausytos maldos“ (Answered Prayers).

Ši ištrauka – tai nedidelis šešių puslapių pasakojimas, pavadintas „Jachtos ir daiktai“ (Yachts and Things). Jis bus išspausdintas žurnalo „Vanity Fair“ lapkričio mėnesio numeryje.

T. Capote (1924–1984) biografijos autoriaus Geraldo Clarke`o teigimu, „Jachtos ir daiktai“ pavadintas ir vienas iš romano „Išklausytos maldos“ skyrių, tačiau neaišku, kaip su juo susijęs rastasis pasakojimas. Biografas pažymi, kad šis pasakojimas yra visiškai savarankiškas kūrinys, be to, daug trumpesnis, negu galėtų būti romano skyrius.

Romaną „Išklausytos maldos“ T. Capotė pradėjo rašyti 1966 metais, tačiau jo nebaigė. Ši knyga – iš dalies autobiografinė, jos personažuose galima atpažinti to laiko įžymybes, iškilių verslininkų žmonas, viešus asmenis, pavyzdžiui, JAV prezidento žmoną Jacqueline Kennedy, artistę Gloria Vanderbilt, garsaus meno kolekcininko žmoną Peggy Guggenheim.

Romano ištraukos buvo išspausdintos 1975–1976 m. žurnale „Esquire“. Po šių publikacijų rašytojas neteko daugelio draugų, pažinusių save knygos herojuose. Išskaidyti romano fragmentai pirmą kartą buvo sujungti ir išleisti viena knyga 1986 metais jau po rašytojo mirties.

T. Capote – vienas iš ryškiausių „naujosios žurnalistikos“ žanro literatūroje kūrėjų ir atstovų. Labiausiai jis žinomas kaip romano „Pusryčiai pas Tifani“ autorius. Pagal šį romaną sukurtas filmas su aktore Audrey Hepburn. T. Capote parašė ir daugiau garsių kūrinių, tarp jų – tikrais faktais paremtas romanas „Šaltakraujiškai“, pasaulinę šlovę pelnęs romanas „Kiti balsai, kiti kambariai“, apysaka „Žolyno arfa“ ir kiti. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...