captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šiauliuose iškilo paminklas popiežiui

Šiauliuose atidengtas paminklas popiežiui Jonui Pauliui II. Tikinčiuosius laiminančio Šventojo tėvo statula pastatyta už privačias lėšas.
 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

 

Šiauliuose atidengtas paminklas popiežiui Jonui Pauliui II. Tikinčiuosius laiminančio Šventojo tėvo statula pastatyta už privačias lėšas.

Popiežiaus Jono Pauliaus II skulptūra pastatyta šv. Ignaco Lojolos bažnyčios šventoriuje. Čia 1993-ųjų rugsėjį per ganytojiškąją kelionę į mūsų šalį popiežius ilsėjosi ir meldėsi. Susitikti su pontifiku buvo atėjusi ir Žuklių šeima, kuri skyrė pinigų  paminklui sukurti ir  pastatyti. 

„Čia bus maldų vieta, žmonės rinksis, žmonės aišku ateis su savo intencijom, jie kažko prašys ir jiems bus duota, jeigu jie prašys to, kas jiems bus reikalinga , o ne to, ko jie norėtų – prabangos ar dar kažko tai“, – sako paminklo mecenatė Jūratė Žuklienė.

Trijų  metrų aukščio ir per 6 tonas sveriančią skulptūrą iš granito ir bronzos sukūręs skulptorius sako, kad šis darbas – nemenkas iššūkis. Jis darbavęsis nuo pavasario iki rudens.

„Ta asmenybė daugiau mažiau nevietinės reikšmės, o pasaulinės, du trečdaliai pasaulio yra katalikų beveik, atsakomybės buvo daugiau beveik, negu kad darant šiaip kažką tai tokio kūrybiško laisvo“, – sako skulptorius Mindaugas Junčys.

Tikinčiuosius laiminančio šventojo tėvo figūra pastatyta kryžiaus formos aikštėje, naktimis ji bus apšviesta.

Po popiežiaus Jono Pauliaus II  vizito į mūsų šalį daugelyje vietų pastatyti ženklai primenantys šventojo tėvo apsilankymą. 2008-aisiais paminklas pastatytas Šiluvoje, pernai – Kaune.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...