captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kauno dramos teatrui – nacionalinio teatro statusas

Kauno valstybiniam dramos teatrui bus suteiktas nacionalinio teatro statusas, nusprendė trečiadienį posėdžiavusi Vyriausybė. 
„Wikimedia Commons“ nuotr.
„Wikimedia Commons“ nuotr.

Kauno valstybiniam dramos teatrui bus suteiktas nacionalinio teatro statusas, nusprendė trečiadienį posėdžiavusi Vyriausybė.

Nacionalinio teatro statusą Kauno valstybiniam dramos teatrui nuspręsta suteikti už išskirtinę teatro veiklą: nacionalinės dramaturgijos puoselėjimą, produktyvų bendradarbiavimą su lietuvių dramaturgais, nuoseklią edukacinę veiklą ir išskirtinio kūrybinio braižo repertuarą.

Kauno valstybinis dramos teatras – ne tik pirmas profesionalus Lietuvos dramos teatras, kuris nuo įkūrimo 1920 daugiau kaip dešimtmetį buvo vieninteliu tokio pobūdžio teatru, bet ir profesionalaus teatro Lietuvoje pradininkas, pažymi Kultūros ministerija.

Kauno dramos teatre dirbo ir kūrė tokie režisieriai kaip Konstantinas Glinskis, Borisas Dauguvietis, Andrius Oleka-Žilinskas, Romualdas Juknevičius, Algirdas Jakševičius, Henrikas Vancevičius, Jonas Jurašas, Jonas Vaitkus, Gytis Padegimas, Gintaras Varnas ir daugelis kitų. 

Šiame teatre savo kūrybinį kelią pradėjo tokie teatro korifėjai kaip Monika Mironaitė, Regimantas Adomaitis, Laimonas Noreika, Vytautas Tomkus. 

1990 metais Kauno valstybiniam dramos teatrui buvo suteiktas akademinio teatro vardas, kuriuo per visą tolesnį laikotarpį buvo pagerbtas tik Vilniaus akademinis dramos teatras, vėliau suteikiant jam nacionalinio teatro statusą.

„Tokiu būdu Nacionalinio teatro vardo suteikimas dabartiniam Kauno valstybiniam dramos teatrui ne tik pagerbtų, bet ir tradiciškai įtvirtintų akivaizdžius teatro ne tik praeities, bet ir šiandienius kūrybos nuopelnus“, – teigia Kultūros ministerija. 

Nacionalinio teatro statusą taip pat turi Lietuvos nacionalinis dramos teatras bei Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...