captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kauno kino festivalis: dievai, drakonai ir nemokami seansai mokytojams

Savaitgalį 8-tasis Tarptautinis Kauno kino festivalis kvies praleisti galvojant apie Dievą, ieškant drakonų ir skaičiuojant laiką. Penktadienį bus pagerbti mokytojai – jie bus pakviesti į specialius nemokamus seansus.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Savaitgalį 8-tasis Tarptautinis Kauno kino festivalis kvies praleisti galvojant apie Dievą, ieškant drakonų ir skaičiuojant laiką. Penktadienį bus pagerbti mokytojai – jie bus pakviesti į specialius nemokamus seansus.

Pranešime spaudai rašoma, kad programoje kaip niekad tiršta apdovanojimų, kuriuos gauna filmų autoriai, bei amžinų klausimų, kuriuos užduoda jų kūriniai.

Mokytojo dienos proga įvyks nemokami seansai mokytojams. Vilniuje „Skalvijos“ kino centre bus parodytas „Spindintys vėjai“ (Fényes szelek, 1969) iš Miklos Jancso retrospektyvos, o KTU Kultūros centre „Žydroji banga“ (Mavi Dalga, rež. Zeynep Dadak, Merve Kayan, 2013). Abu filmai vaizduoja skirtingus laikmečius, bet nenutolsta nuo mokyklinio gyvenimo.

Šventadienius Vilniaus kino centre „Skalvija“ penktadienį pradės Kanų „Ypatingo žvilgsnio“  programos laureatas „Baltas Dievas“ (Feher isten, 2014). Į simbolinę plotmę nukeliančiame siužete pamesti ir išduoti šunys sukils prieš žmoniją. Filmas prasideda neatsitiktine režisieriaus Kornelio Mundrucze dedikacija šiemet anapilin išėjusiam Vengrijos kino meistrui Miklosui Jancso.

Kaune visą savaitgalį bus ieškoma drakonų. „Čia gyvena drakonai“, – kadaise žemėlapyje užrašydavo topografai, kai neturėdavo pakankamai žinių apie šalį. Būtent tokia ilgus dešimtmečius ir buvo Albanija. Ar šiandien čia yra drakonų? Tai tikrins Markas Cousinsas, penkias dienas filmavęs Albaniją ir sukūręs meditacinį kelio filmą, siūlantį asmenišką režimo architektūros interpretaciją bei įdėmų žvilgsnį į žymaus albanų ikonų tapytojo Onufri kūrybą. Seansai – KTU kultūros centre ir kino teatre „Romuva“ penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį.

ŠMC kino salės ekrane šeštadienį – reikšminga premjera – šių metų Berlyno kino festivalyje geriausio scenarijaus apdovanojimą drama „Kryžiaus kelias“ (Kreuzweg, rež. Dietrichas Brueggemannas, 2014). Tai – radikaliomis priemonėmis papasakota istorija apie religiją, pasišventimą ir radikalų tikėjimą.

Vakarą asmeninė Joaquimo Pinto kelionė atmintimi „Primink man, kas toliau?“ (E Agora? Lembra-Me, 2013), įvertinta FIPRESCI prizu, specialiuoju žiuri prizu ir antros vietos Jaunosios žiuri apdovanojimu Lokarno kino festivalyje (Šveicarija). Čia dabartis aktualizuoja prisiminimus, o ateitis tampa šiandiena. Laikas gali prabėti nepastebėtai, o filmas, pasibaigti per greitai.

Ten pat sekmadienį laiko liniją tęs Filipinų kino naujosios bangos atstovu vadinamas Lavas Diazas ir naujausias jo filmas „Nuo ko prasideda buvęs laikas“ (tagalų kalba – „Mula Sa Kung Ano Ang Noon“, 2014), įvertintas prestižine „Auksinio leopardo“ statulėle Lokarne. 

8-asis Tarptautinis Kauno kino festivalio filmai rodomi Kaune kino teatre „Romuva“ bei KTU III rūmų salėse iki spalio 5 d. Vilniuje festivalis svečiuojasi spalio 1–8 d. „Skalvijos“ kino centre, Šiuolaikinio meno centro kino salėje. Vėliau keliaus į Panevėžio ir Šiaulių sales. Daugiau – www.kinofestivalis.lt.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...