captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Keistuolių teatre“ – „jie nežino, ką daro“

„Keistuolių“ teatre Vilniuje jauni aktoriai pristato premjerą, kurioje improvizuojama Giovannio Boccaccio „Dekamerono“ novelių tema.
„Keistuolių teatro“ nuotr.
„Keistuolių teatro“ nuotr.

„Keistuolių“ teatre Vilniuje jauni aktoriai pristato premjerą, kurioje improvizuojama Giovannio Boccaccio „Dekamerono“ novelių tema.

Keturių „Dekamerono“ novelių pagrindu jauni aktoriai buvo pastatę spektaklį dar studijuodami Muzikos ir teatro akademijoje. Ketvirtadienio vakarą „Keistuolių“ teatre, papildę pajėgas vyresniais dėstytojo Aido Giniočio auklėtiniais, aktoriai pristato spektaklį „Atleisk jiems – jie nežino, ką daro“.

„Mes jauni ir mes kartais tikrai nežinom, ką darom. Mes tikrai kartais nežinom, ką darom, ir dar turbūt ilgai nežinosim, bet tai ir yra tas, su kuo mes dabar norim gyvent. Su ta jaunyste, su tuo žinojimu, su tuo klydimu, ir su tuo ieškojimu“, – sako režisierė Eglė Kižaitė.

Jauni aktoriai kviečia džiaugtis Amūro glamonėmis. Meilė žmogui ir pasauliui spektaklyje pateikiama su lengva pašaipa. Pasak režisierės, ir tekstus, ir improvizacijas kūrė kartu su aktoriais. Kelis groteskiškus personažus įkūnijanti aktorė Benita Vasauskaitė sako, kad šį kartą labai laukė premjeros.

„Komedija gyvena iš žiūrovo reakcijos. Ji tiesiog to reikalauja. Ir tu po kurio laiko pradedi galvot, gal čia yra taip kvaila, ką mes darome, gal čia yra taip nejuokinga, ir tu niekaip negali pasitikrinti, tu tik gali laukti premjeros dienos, to susitikimo su žiūrovu, ir pamatyti – veikia ar neveikia tie mūsų sugalvoti dalykai“, – sako aktorė Benita Vasauskaitė.

Spektaklyje skamba tik gyva muzika. Trys istorijų pasakotojai – Dionėjas, Pamfilijus ir Filostratas – patys groja ir dainuoja.

Į šį spektalį „Keistuolių“ teatre žiūrovai įleidžiami nuo 14-kos metų. Tačiau jo statytojai tikina, kad dar G. Boccaccio apie savo noveles rašė, jog tyros sielos ir ne itin padorūs žodžiai nesuterš.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...