captcha

Jūsų klausimas priimtas

Septynioliktoji L. Šepkos premija – drožėjui J. Čepuliui

Rokiškyje apdovanotas septynioliktasis Lietuvos dievdirbio Liongino Šepkos premijos laureatas. Kartu paminėtos ir garsiojo medžio drožėjo 105-osioms gimimo metinės. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Rokiškyje apdovanotas septynioliktasis Lietuvos dievdirbio Liongino Šepkos premijos laureatas. Kartu paminėtos ir garsiojo medžio drožėjo 105-osioms gimimo metinės.

Parodoje dalyvavo šešiolika medžio drožėjų iš vienuolikos rajonų. L. Šepkos  premijos laureatu tapo ne pirmą kartą konkurse dalyvaujantis rokiškėnas medžio drožėjas Juozas Čepulis.

„Labai dėkoju visiems muziejaus darbuotojams, nes visas tas darbas priklausė nuo jų. Kadangi jie organizavo labai daug parodų ir konkursų, kuriuose galima pasimokyti, aš tobulėjau“, – kalbėjo laureatas.

Vertinimo komisija atrinko tris medžio drožėjus, vertus L. Šepkos premijos. J. Čepulio darbai dėmesį patraukė dėl vientisumo ir nuoseklumo. Premijos taip pat siekė ir pripažinti medžio meistrai iš Aukštaitijos Aleksandras Tarabilda, Valentas Butkus, Vidmantas Zakarka, Vidas Jatulevičius bei kiti.

„Reikia to siekti, kitaip nebūtų prasmės dalyvauti parodose, norisi laimėti. Malonu, kad šiemet esu įvertintas, nors ir už vieną kūrinį“, – sakė medžio drožėjas iš Rokiškio V. Zakarka.

„Pasirinkau šiam konkursui religinę temą, keturis evangelistus – Matą, Morkų, Luką ir Joną ir pavaizduoti tas scenas, kurio aktualios šiai dienai“, – teigė medžio drožėjas iš Ukmergės Valentinas Butkus.

Medžio drožyba Lietuvoje turi gilias tradicijas. Rokiškio rajone gyveno ir kūrė garsiausias XX dievdirbys L. Šepka. Jam atminti jau aštuoniolika metų Rokiškio savivaldybė ir krašto muziejus organizuoja medžio drožėjų darbų parodas.

„Aukso žiedą, vainiką suformavome visų regionų. Turime tokius meistrus, kad Lietuva gali didžiuotis. Turime talentingus ,puikius meistrus, atėjo laikas tiems meistrams savo mokinius turėti ir meistriškumą perduoti“, – sakė Kultūros ministerijos atstovė, komisijos pirmininkė Irena Seliukaitė.

Parodos-konkursai L. Šepkai atminti Rokiškio krašto muziejuje vyksta kas dvejus metus. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...