captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdos lėlių teatre – sapnų pasakėlės kūdikiams

Spektaklis, kurį galima žiūrėti gulint kūdikio vežimėlyje, – tokią premjerą, pavadintą „Sapnų pasakėlė – diena/naktis“, Klaipėdos lėlių teatras pristatys rugsėjo 27 ir 28 dienomis.
Klaipėdos lėlių teatro nuotr.
Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Spektaklis, kurį galima žiūrėti gulint kūdikio vežimėlyje, – tokią premjerą, pavadintą „Sapnų pasakėlė – diena/naktis“, Klaipėdos lėlių teatras pristatys rugsėjo 27 ir 28 dienomis.

Šio unikalaus spektaklio-projekto autoriui ir režisieriui Donatui Savickiui bei jo žmonai dailininkei Angelinai Furmaniuk-Savickienei idėja sukurti spektaklį kūdikiams kilo susilaukus savo vaikelio, teigiama teatro pranešime.

„Sapnų pasakėlė – diena/naktis“ – tai pirmoji trijų spektaklių kūdikiams apie mus supančią aplinką serijos dalis. Bus pristatytos trys „Miego pagalvėlės – sapnų pasakėlės“ serijos apie mus supančią aplinką: dangus, žemė ir vanduo. Kiekviena serija turės skirtingą stichiją atskleidžiantį siužetą, formą ir vizualinį sprendimą.

Patraukti pačių mažiausių teatro žiūrovų dėmesį spektaklio kūrėjai bandys ryškiomis tūrinėmis spalvotomis figūromis, šviesomis (šviesų dailininkas – Vytautas Kairys) bei garsais. Spektaklio metu bus kuriamas gyvas garsas su įvairiais instrumentais ir objektais taip suteikiant vaidinimui ritualo pojūtį.

Įdomu, tai, kad šis spektaklis vyks ne įprastoje sceninėje erdvėje, o virš žiūrovų. Todėl vaidinimą stebėti bus galima atsigulus ant pagalvėlių, o patys mažiausieji reginį stebės gulėdami savo vežimėliuose. Spektaklyje vaidins aktorės Rūta Jankevičiūtė, Monika Mikalauskaitė, Aušra Bakanaitė. 

Projektas „Miego pagalvėlės – sapnų pasakėlės“ – antrasis Donato Savickio režisuojamas spektaklis Klaipėdos lėlių teatre. Jaunas režisierius yra kūrybinės organizacijos „Kolektyvis sodas“ įkūrėjas. Šios organizacijos menininkai praeitą sezoną Klaipėdos lėlių teatre pristatė premjerą „Tamsus debesėlis“, o Klaipėdos dramos teatre – spektaklį „Lietuviai“ pagal Gintaro Grajausko eiles. D. Savickis – šių spektaklių režisierius.

„Sapnų pasakėlė – diena/naktis“ – tai trečias Klaipėdos lėlių teatro spektaklis, skirtas pačių mažiausių žiūrovų auditorijai. Kūdikiams taip pat skirti šio teatro spektakliai: „Labas, mažyli“, „Apapa“. Pasak teatro direktorės Aušros Daukantaitės-Juknevičienės, taip bandoma ugdyti teatro auditoriją nuo kūdikystės ir užpildyti patiems mažiausiems žiūrovams skirtų renginių spragą, mat dauguma profesionalių teatrų kuria spektaklius vaikams tik nuo trejų metų amžiaus. O patys mažiausi žiūrovai stokoja jų suvokimo lygį atitinkančių scenos kūrinių.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...