captcha

Jūsų klausimas priimtas

Garsioje Berlyno šokio scenoje – trys lietuvių spektakliai

Vienoje žinomiausių Vokietijos šokio scenų – Berlyno „Dock 11“ pirmą kartą šios šalies plačiajai auditorijai bus pristatomas šiuolaikinis Lietuvos šokis.
Scena iš šokio spektaklio „Salamandros sapnas“, lrkm.lt nuotr.
Scena iš šokio spektaklio „Salamandros sapnas“, lrkm.lt nuotr.

Vienoje žinomiausių Vokietijos šokio scenų – Berlyno „Dock 11“ pirmą kartą šios šalies plačiajai auditorijai bus pristatomas šiuolaikinis Lietuvos šokis.

Spalio 25–28 dienomis vyksiančio Lietuvos šokio savaitgalio programoje – net trys lietuvių šokėjų spektakliai. Vokietijos sostinės žiūrovai turės progos pamatyti spektaklius „Taip“, „Salamandros sapnas“ ir „Sibilė“.

Šokio performansą „Taip“ sukūrė Raimonda Gudavičiūtė, Mantas Stabačinskas ir Audronė Molytė. Šiame šokio spektaklyje du šokėjai ir violončelininkė paliečia savęs ieškojimo kituose, tylos atradimo triukšme, vidines moteriškumo ir vyriškumo temas. Spektaklyje Berlyne šoks Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė ir Mantas Stabačinskas, specialiai šiam projektui sukurtą kompozitorės Egidijos Medekšaitės muziką atliks violončelininkė Snieguolė Mikalauskienė.

Berlyno šiuolaikinio šokio gerbėjai taip pat turės progą pamatyti Vilniaus „Menų spaustuvės“ prodiusuotus spektaklius „Salamandros sapnas“ ir „Sibilė“, atliekamus vienos žinomiausių Lietuvos šokėjų ir choreografių Loretos Juodkaitės.

„Salamandros sapnas“, kurį L. Juodkaitė sukūrė kartu su Valentinu Masalskiu, 2007 metais buvo apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“ už geriausią metų debiutą ir geriausią muziką teatro spektakliui. Spektaklio tema – virsmas. Šis šokio performansas-diptichas, inspiruotas ambicingosios Salamandros, kuri viduramžiais simbolizavo ir pragaištį, ir alchemiją.

L. Juodkaitė Berlyne pristatys ir spektaklį „Sibilė“, kurį ji kūrė taip pat su režisieriumi V. Masalskiu. Šis spektaklis pakvies į kelionę, įkvėptą graikų ir romėnų mitologijos sibilių – moterų, apdovanotų pranašystės galiomis. Kūrėjai teigia, jog spektaklį įkvėpė ne tik mitologinės Delfų pranašautojos, bet ir Pero Lagerkvisto romanas „Sibilė“, kuriame pasitelkiant vienos sibilės gyvenimą kalbama apie žmogaus pašaukimą. Spektakliui muziką sukūrė pianistas ir kompozitorius Tomas Kutavičius.

Lietuvos šokio savaitgalį Berlyne rengia Lietuvos ambasada Vokietijoje ir Lietuvos šokio informacijos centras.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...