captcha

Jūsų klausimas priimtas

J. Samulionytės filmas „Laikinai“ skynė laurus Vokietijoje

Jūratės Samulionytės filmas „Laikinai“ tarptautiniame vaikų ir jaunimo kino festivalyje „Schlingel“ trumpametražių ir animacinių filmų kategorijoje laimėjo geriausio filmo apdovanojimą.  
Filmo „Laikinai“ plakato fragmentas.
Filmo „Laikinai“ plakato fragmentas.

 

Jūratės Samulionytės filmas „Laikinai“ tarptautiniame vaikų ir jaunimo kino festivalyje „Schlingel“ trumpametražių ir animacinių filmų kategorijoje laimėjo geriausio filmo apdovanojimą.

Vokietijos mieste Chemnice jau septynioliktą kartą vykstantis festivalis sutraukė 103 filmus iš 36 pasaulio šalių, gausybę jaunųjų žiūrovų bei kino mylėtojų. Filmas „Laikinai“ dalyvavo vienoje iš septynių festivalio konkursinių programų, kurioje pavergė profesionalios žiuri širdis. Filmas pripažintas geriausiu ir apdovanotas 500 eurų prizu.

Savo filme „Laikinai“ J. Samulionytė nagrinėja emigracijos pasekmes ir pasakoja dviejų Lietuvoje paliktų nepilnamečių seserų, laukiančių į užsienį išvykusių tėvų, jausmingą istoriją. Filmo scenarijų parašė moksleivė Marija Kavtaradzė.

„Režisierė Jūratė Samulionytė dokumentiškai, bet subtiliai ir stebėtinai jausmingu būdu perteikia kas jaučiama, kai vaikai staiga turi tapti suaugusiais. Jaunieji atlikėjai vaidina natūraliai, bet įvykiai verčia pašiurpti. Nors filmo scenos ramios, bet daug ką pasakančios“, – rašoma festivalių organizatorių pranešimuose apie lietuvės sukurtą filmą.

„Itin smagu pasidžiaugti pirmuoju mūsų filmo laimėtu prizu, kurį gavome vaikų bei jaunimo festivalyje. Tai mane labai džiugina, nes reiškia, kad žinia pasakojama filme pasiekė ir jaunuosius žiūrovus“, – teigia režisierė J. Samulionytė.

Studijoje „Monoklis“ sukurto filmo „Laikinai“ kelionės nesibaigia. Šią savaitę juosta dalyvauja konkursinėje programoje 31-ajame Upsalos tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje Švedijoje. Tai didžiausias ir seniausias trumpametražių filmų festivalis Švedijoje.

Lapkričio pradžioje filmas „Laikinai“ vėl grįš į Vokietiją ir bus pristatytas jau 54-ąjį kartą vykstančių Šiaurės šalių kino dienų Liubeke programoje „Kinas jauniesiems žiūrovams“. Festivalyje Liubeke pristatomi vaidybiniai, dokumentiniai ir trumpametražiai filmai iš Baltijos regiono šalių: Danijos, Norvegijos, Islandijos, Švedijos, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos.         

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...