captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ispanų parodoje – teroristinių išpuolių ir žmonių baimės atspindžiai

Dviejų Ispanijos menininkų kūrybos parodoje – kasdienybe tapusių teroristinių išpuolių, žmonių baimės atspindžiai. Abu menininkai darbuose ieško sąsajų tarp problemų, kurios rūpėjo seniesiems dailės meistrams, ir šios dienos aktualijų.
Parodos plakato fragmentas.
Parodos plakato fragmentas.

Dviejų Ispanijos menininkų kūrybos parodoje – kasdienybe tapusių teroristinių išpuolių, žmonių baimės atspindžiai. Abu menininkai darbuose ieško sąsajų tarp problemų, kurios rūpėjo seniesiems dailės meistrams, ir šios dienos aktualijų. Paroda ketvirtadienio vakarą atidaryta Vilniaus „Arkos“ galerijoje.

Ispanijos menininkai Valeriano Lopezas ir Romulo Royo darbus kūrė specialiai vienai seniausių Viduržemio regiono bienalių – Aleksandrijos bienalei. Sėkmingo dueto darbai atvežti į Vilnių. R. Royo ciklas skirtas Gvantanamo ir Abu Graibo kalėjimų istorijai. Dailininkas remiasi Francisco Goya graviūromis, kuriose buvo vaizduojama prancūzų invazija į Ispaniją.

Pasak parodos kuratoriaus, R. Royo bando parodyti, kad šiuolaikiniai menininkai – ne pirmieji, kuriems rūpi socialinė neteisybė.

„Šiuo metu vyraujanti krizė yra ne tik ekonominė. Ji susijusi su neteisybės, priespaudos, žiaurumo atsiradimu. Abu menininkai tai ir vaizduoja“, – kalbėjo parodos kuratorius Manuelis Romero.

Kitas menininkas V.Lopezas surengė performansą miesto, kuriame gyvena, gatvėse – Granadoje. Menininkas kartu kurti pakvietė imigrantus, užplūdusius Ispaniją po suiručių Šiaurės Afrikos šalyse. Jis panaudojo prancūzų tapytojo Theodore`o Gericault paveikslą „Medūzos plaustas“. Piratinės kompaktinės plokštelės virto Viduržemio jūra. Nelegalūs imigrantai – paveikslo veikėjais.

Ispanijos ambasada, inicijavusi parodos atvežimą į Lietuvą, teigia, kad dėl krizės turi veržtis diržus, tačiau išskirtiniams projektams lėšų vis dėlto atrandama.

„Tai ne pirma ispanų menininkų paroda, kurią atvežame į Lietuvą. Norime parodyti, kad ispanų kultūra žymi ne tik istoriniu menu. Įdomūs ir mūsų šiuolaikiniai menininkai“, – sakė Ispanijos ambasadorius Miguelis Arias Estevezas.

Ambasadorius pastebi, kad Lietuvoje vis daugiau žmonių mokosi ispanų kalbos. Tad ateityje planuoja į Lietuvą atvežti ir ispanų teatrą. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...