captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniuje – senosios muzikos festivalis „Banchetto musicale“

Vilniuje prasidėjo senosios muzikos festivalis „Banchetto musicale“. Šį kartą jis skirtas Vakarų Europos ir Artimųjų Rytų muzikos dermėms.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Vilniuje prasidėjo senosios muzikos festivalis „Banchetto musicale“. Šį kartą jis skirtas Vakarų Europos ir Artimųjų Rytų muzikos dermėms.

Pirmajame festivalio koncerte skamba kūriniai, skirti Senojo testamento „Giesmių giesmei“. Karaliui Saliamonui priskiriamas eiliuotas tekstas apie meilę, persunktas Artimųjų Rytų kultūra. Todėl belgų ansamblis „Zefiro torna“ ir vokiečių vokalinis konsortas „Berlin“ koncertui pakvietė iš Tuniso kilusią atlikėją Galiją Benali. 

„Norėjome išlaikyti skirtingų kultūrų savastį, bet kartu ieškojome ir sąlyčio taškų. Arabų muzikoje daug mistikos, o lotyniškasis „ Giesmių giesmės“  tekstas artimas arabų poezijai. Sukūrėme naują mūsų vaizduotės pasaulį“, – teigia ansamblio „Zefiro Torna“ vadovas Jurgenas De Bruynas.

Renesanso ir baroko muzika koncerte jungta su tradicinėmis arabų dainomis. Ir šis vakaras Valdovų rūmuose – ne vienintelis, festivalyje skirtas Vakarų Europos ir artimųjų Rytų muzikai. Tema „Garsai iš Rytų ir Vakarų“ pasirinkta šiemet minint Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės bei Osmanų imperijos diplomatinių ryšių pradžios 600-ąsias metines. Pasak festivalio „Banchetto musicale“ organizatorių, daugelyje koncertų skambės ir rytietiškoji muzikavimo tradicija.

„Šitame festivalyje bus ypatingai daug improvizacijos, nes būtent rytų muzikinė medžiaga kitaip traktuojama ir pateikiama“, – sako festivalio meno vadovas Darius Stabinskas.

Į festivalį atvyksta atlikėjų iš Europos šalių, taip pat iš Turkijos, Maroko. Daugiau kaip dvi savaites truksiantis senosios festivalis klausytojams pateiks aštuonis koncertus. 

Kitas vakaras – jau ketvirtadienį Valdovų rūmuose. Meilės temą čia tęs choras ir konsortas „Brevis“, programai pasirinkęs kūrinius XVII a. pradžioje skambėjusius Italijoje ir Lietuvoje, Zigmanto Vazos dvare.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close