captcha

Jūsų klausimas priimtas

D. Pulauskas sukūrė „lietuvišką“ Europos džiazo himno minutę

Europos džiazo himno autorių sąraše yra ir Lietuvos kompozitoriaus, džiazo pianisto Dainiaus Pulausko pavardė.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Europos džiazo himno autorių sąraše yra ir Lietuvos kompozitoriaus, džiazo pianisto Dainiaus Pulausko pavardė.

Europos džiazo tinklas (Europe Jazz Network), jungiantis 86 organizacijas iš 27 šalių, šiemet švenčia garbingą 25 metų jubiliejų. Tarp gausybės renginių, žyminčių šią datą, išsiskyrė originali idėja sukurti 25 minučių himną, kuriame dvidešimt penkių šalių džiazo kompozitoriams buvo pasiūlyta sukurti po minutę muzikos, pristatant savo kūrybą bei reprezentuojant savo šalį. Italijos „Instabile Orchestra“ vadovas Giancarlo Schiaffini iš šių minučių sudėjo vientisą kompoziciją, kurią orkestras atliko rugsėjo pabaigoje EJN Generalinės Asamblėjos metu Italijos Bari miesto „Petruzzelli“ teatre.

D. Pulauskas, žymus džiazo pianistas ir kompozitorius, gavęs pasiūlymą sukurti „lietuvišką“ himno dalį, sako, kad nebuvo labai lengva.

„Sutalpinti muzikines mintis vienoje minutėje ir aranžuoti muziką konkrečios sudėties orkestrui visų pirma reikėjo profesionalumo. Norėjosi, kad tai būtų įsimintina minutė ir kad joje jaustųsi lietuviško džiazo identitetas. Nusiuntus muziką labai rūpėjo, kurioje himno vietoje ji bus. Buvau labai maloniai nustebintas, kad lietuviškoji dalis buvo pačioje pabaigoje, po kurios ėjo tik renginio šeimininkų italų kompozitoriaus bei orkestro vadovo G. Schiaffini sveikinimo fanfaros“, – džiaugėsi D. Pulauskas.

Vilniaus džiazo festivalio direktorius Antanas Gustys, dalyvavęs renginyje, teigė, kad sulaukė daug sveikinimų ir pagyrimų, jog „lietuviška“ minutė buvo labai įsimintina ir viena iš įspūdingiausių.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...