captcha

Jūsų klausimas priimtas

Režisierė O. Lapina kviečia vaikus į premjerą Mažajame teatre

Vilniaus mažasis teatras į premjerą kviečia mažuosius žiūrovus. Šį kartą svečiuose – režisierė Olga Lapina, lapkričio 4 dieną pristatanti spektaklio „Bangusis atrakcionų parko dėdė“ premjerą.  
O. Lapina, BFL nuotr.
O. Lapina, BFL nuotr.

Vilniaus mažasis teatras į premjerą kviečia mažuosius žiūrovus. Šį kartą svečiuose – režisierė Olga Lapina, lapkričio 4 dieną pristatanti spektaklio „Bangusis atrakcionų parko dėdė“ premjerą.

Jaunąją režisierę premjerai įkvėpė skandinavų literatūra, imponuojanti atmosferiškumu, ryšiu su gamta, gebėjimu atskleisti vaikų mąstymo mechanizmus, kupina įvairių žmogiškų santykių atspalvių, nebijanti tokių „nevaikiškų“ temų, kaip mirtis, vienatvė, išdavystė.

Spektaklis „Brangusis atrakcionų parko dėdė“, skirtas 4-8 metų vaikams, pasakos apie atrakcionų parke nuobodų darbą dirbantį Dėdę. Mažai su kuo bendraujantį, linksmybes ir triukšmą ne itin mėgstantį herojų nuolat supa grojantis, šokantis ir dainuojantis giminaičių būrys. Kaip šioms dviem pusėms surasti bendrą kalbą? Kaip uždarajam dėdei atsikratyti savo susikaustymo? Kaip linksmajam būriui išmokti jį priimti tokį, koks jis yra?

Apie tai spektaklyje „Brangusis atrakcionų parko dėdė“ kartu su režisiere šiuolaikinėmis kalbos, judesio ir muzikos priemonėmis svarstys aktoriai Edmundas Mikulskis, Jokūbas Bareikis, Vytautas Rumšas (jaun.), Kirilas Glušajevas ir Ilona Kvietkutė. Spektaklio scenografas – Marijus Jacovskis, muzikinės dalies vadovas – Artiomas Tulčinskis.

„Vaikiškas spektaklis stipriai skiriasi nuo spektaklio suaugusiems būtent iš pedagoginės pusės, nes vaikui, žinodamas jo mąstymo būdą ar poreikius, tu siūlai produktą, kuris jam turėtų būti pavyzdžiu, pamoka. Tu prisiimi pedagoginę atsakomybę: ką duodi vaikui valgyti, tą jis ir virškins. Tokia pozicija profesijoje šiuo atveju yra ir pilietinė, nes publikos krizė, apie kurią visi kalba: kaip ji (publika) keičiasi... Juk publiką reikia ugdyti nuo mažens, o ne imti ir šokiruoti 50 metų namų šeimininkę. Ne, tai irgi yra gerai, bet manau, kad reikia galvoti apie ateitį, apie tą kartą, kuri po to ateis į teatrą. Aš niekada neužsiimčiau teatru, jei vaikystėje nebūčiau sužavėta gerų darbų, nebūčiau mačiusi, kad ten yra tai, kas man aktualu, patinka“, – savo poziciją apie teatro kūrimą vaikams dėsto režisierė.

O. Lapina režisūros studijas baigė Maskvoje, Rusijos teatro meno akademijoje (GITIS), kūrė projektus ir bendradarbiavo su teatro menininkais bei pedagogais Brazilijoje, Meksikoje, Danijoje. Praėjusį sezoną režisierė Vilniuje buvo apdovanota Kultūros ministerijos „Auksiniu scenos kryžiumi“ už spektaklį vaikams „Stebuklingoji kreidelė“, sukurtą Lietuvos rusų dramos teatre.                          

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...