captcha

Jūsų klausimas priimtas

Už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai įvertintas Vladimiras Tarasovas

Tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Jazz 2012“ Už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai apdovanojo Vilniaus džiazo mokyklos kūrėją Vladimirą Tarasovą.  
Alexanderio Zabrino nuotr.
Alexanderio Zabrino nuotr.

Tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Jazz 2012“ Už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai apdovanojo Vilniaus džiazo mokyklos kūrėją Vladimirą Tarasovą.

„A Cappella“ ir festivalio „Vilnius Jazz“ prizu apdovanotas pasaulinio garso muzikas, perkusininkas, kompozitorius bei audiovizualinių projektų kūrėjas Vladimiras Tarasovas, festivalio scenoje pristatęs specialiai jubiliejiniam festivaliui parengtą programą „Aleatoriniai žaidimai“. Programą, skirtą kultinio JAV kompozitoriaus avangardisto, aleatorinės muzikos kūrėjo Johno Cage`o 100-mečiui, atliko po dešimtmetį trukusios kūrybinės pauzės atgimęs iš ryškiausių Lietuvos džiazo muzikų Vladimiro Tarasovo suburtas „Lithuanian Art Orchestra“.

Kaip teigia festivalio organizatoriai, Vladimiras Tarasovas drauge su „GTČ“ trio (Ganelinas–Tarasovas–Čekasinas) padėjo pagrindus Lietuvos džiazo mokyklai, muzikavo su pasaulio improvizacinės muzikos grandais, vienas pirmųjų pasaulyje pradėjo groti solines mušamųjų instrumentų programas. Priduriama, kad muzikantas Lietuvoje atsidūrė įnoringo likimo ir meilės džiazui dėka.

Archangelske gimęs muzikas, už domėjimąsi džiazu pašalintas iš Leningrado konservatorijos, 1968-aisiais pagelbėjo gimtajame mieste koncertavusiam orkestrui iš Lietuvos „Nemuno žiburiai“, kuriam teko skubiai pakeisti būgnininką. Po kelių koncertų drauge su šiuo orkestru būgnininkas atvyko į Vilnių, kuriame 1970-aisiais gimė Tarasovo-Ganelino duetas, akimirksniu sulaukęs pripažinimo, dar po metų – legendinis GTČ trio, praturtinęs ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio džiazo istoriją.

1987-aisiais Trio užleido džiazo sceną savo mokiniams, toliau realizuojantiems jų kūrybinius principus Lietuvos džiaze, o patys ėmėsi savo kūrybines idėjas įkūnyti kituose kontekstuose. Vladimiras Tarasovas atsiskleidė kaip menininkas-konceptualistas, pasinerdamas į plataus diapazono kūrybinį gyvenimą: komponavimą teatrui ir kinui, vizualiųjų menų bei tarpžanrinių projektų kūrybą; jis rengia performansus bei instaliacijas, bendradarbiauja su įvairių meno šakų kūrėjais: literatais, dailininkais, šokio ir plastikos meistrais.

Vladimiro Tarasovo talentas suvedė jį su išskirtiniais scenos partneriais, tokiais kaip Andrew`ius Cyrille`as, „The Rova Saxophone Quartet“, Anthony`is Braxtonas, Johnas Fisheris, Valentina Ponomariova, Patrickas Scheyderis, Kazutoki Umezu, Lauren Newton, Saincho Namchilak, Billas Laswelas, Tomaszas Stanko, Sonny`is Murray`us ir daugybė kitų iškilių džiazo ir improvizacinės muzikos kūrėjų.

Muziko diskografija aprėpia virš 100 albumų, iš jų beveik 2 dešimtys solinių darbų.

Vladimiras Tarasovas tapo devintuoju „Vilnius Jazz“ festivalio apdovanojimo laureatu. Už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai jau yra pagerbti saksofonininkai Petras Vyšniauskas ir Liudas Mockūnas, trombonininkas Skirmantas Sasnauskas, gitaristas Juozas Milašius, klavišininkas ir kompozitorius Dainius Pulauskas, muzikologė Jūratė Kučinskaitė, bei šviesaus atminimo džiazo asmenybės: Kauno bigbendo vadovas, pianistas Romualdas Grabštas ir muzikologas Liudas Šaltenis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...