captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kaune vyksta akvarelės bienalė „Baltijos tiltai“

Kaune vykstančioje ketvirtoje tarptautinėje akvarelės bienalėje „Baltijos tiltai“ – parodos, diskusijos, meistriškumo pamokos.
Wikipedia nuotr.
Wikipedia nuotr.

Kaune vykstančioje ketvirtoje tarptautinėje akvarelės bienalėje „Baltijos tiltai“ – parodos, diskusijos, meistriškumo pamokos.  

Parodoje Paveikslų galerijoje – komisijos atrinktų aštuoniasdešimties autorių darbai, nors norinčiųjų dalyvauti buvo kur kas daugiau. Pasak rengėjų, „Baltijos tiltai“ – labiau simbolinis pavadinimas, mat bienalėje dalyvauja ne tik kaimyninių, bet ir tolimesnių šalių – Indijos, Alandų salų, Islandijos – akvarelininkai. Šįmet bienalės koncepcija – „Sąsajos“ – rengėjai kvietė ieškoti formos įvairovių, ryšių su kitomis meno sritimis.

„Štai todėl šiųmetinėje bienalėje mes matome ne vien akvrelės darbus, yra ir video darbų, fotografijų, įvairių erdvinių, tūrinių objektų. Yra net ir keramikos darbas, kuriame naudojamos glazūros sulietos akvrelės principais“, – pasakojo bienalės organizatorius Eugenijus Nalevaika.

„Ši paroda – akvarelės šventė. Akvarelė pagal įvairovę niekuo nenusileidžia aliejinei tapybai. Akvarelėje labai svarbu dviejų – kūrėjo ir paties vandens – fantazija“, – kalbėjo menininkas iš Rusijos Michailas Matvejevičius.

„Daug kūrėjų stengiasi išmokti akvarelės meno, bet tai nelengva. Ji – ponia sudėtinga, su akvarele reikia susidraugauti, kad padarytum tai, ko nori ji ir ko reikia tau pačiam“, – dėstė menininkė iš Rusijos Nadežda Matvejeva.

Be parodos Paveikslų galerijoje, atidarytos praėjusios bienalės lauretės Inos Budraitytės, taip pat  – norvego Morteno Paulseno ir šiaulietės Editos Sūdžiūtės personalinės parodos.

„Daug laiko akvarelė buvo siejama su tokiu neįpareigojančiu vandens bėgimu. Visada kažkas gaunasi. Kai atsiranda pojūtis, kad tu ją valdai, o nei ji tave, tada ir ji tave žavi, pats save žavi“, – sakė menininkė iš Lietuvos Edita Sūdžiūtė.

Šeštadienį rengiama akvarelės meistriškumo pamoka. Ketvirtoji akvarelės bienalė „Baltijos tiltai“ tęsia 1968-aisiais Rygoje pradėtos rengti Baltijos šalių trienalės tradicijas. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...