captcha

Jūsų klausimas priimtas

Gvatemalietis majų freskas rado savo virtuvėje

Vienas Chajulo (Gvatemala) miestelio gyventojas, ėmęsis virtuvės remonto, nustėro už tinko ir dažų sluoksnio išvydęs senovės majų piešinius.  
Wikipedia nuotr.
Wikipedia nuotr.

Vienas Chajulo (Gvatemala) miestelio gyventojas, ėmęsis virtuvės remonto, nustėro už tinko ir dažų sluoksnio išvydęs senovės majų piešinius.

Kambaryje, kuriame anksčiau daugiavaikė šeima gamino valgį, miegojo ir žaidė, rastos maždaug 300 metų senumo freskos, kurias veikiausiai nupiešė senosios majų civilizacijos palikuoniai, praneša LRT Televizjos Naujienų tarnyba. Freskoje vaizduojami aukšti europiečiai, mušantys būgnus ir grojantys fleitomis, žymi istorijos laikotarpį, kai vietiniai majai susidūrė su ispanų konkistadorais, bandžiusiais atversti vietinius į krikščionybę.

„Tai mūsų protėvių darbas. Jie paliko viską, ką turėjo, tam, kad juos prisimintume. Jie buvo išmintingi, savo namuose piešė tai, ką išgyveno, dėl ko kentėjo“, – teigia istorikas Felipe`as Rivera.

Freskas savo namuose atradęs gvatemalietis – vienas iš keturių Chajulo miestelio gyventojų, radusių tokių vertingų piešinių. Spėjama, kad panašūs kūriniai gali slėptis ir aplinkiniuose namuose. Istorikai teigia, kad šių tapybos darbų išsaugojimas yra be galo svarbus Chajulo miestui, kurį prieš 4 amžius ir įkūrė nuo ispanų užkariautojų bėgusios majų grupės. Tačiau Gvatemala – skurdi valstybė, todėl jai toks istorinių vertybių išsaugojimas tampa rimtu iššūkiu.

Namo šeimininkas teigia paskutinį kartą prašęs valdžios pagalbos 2007 metais, bet atsakymo nesulaukęs. Tad jis pats daro viską, ką gali, kad išsaugotų freskas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close