captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Turgaus naktis“ suvienys Klaipėdos menininkus

Savaitgalį Klaipėdos senamiestyje ūš bendruomenės ryšius stiprinsianti „Turgaus naktis“, kurioje įprastus prekeivius pakeis menininkai, iš visų kampų skambės muzika, vyks įvairiausi vaidinimai.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Savaitgalį Klaipėdos senamiestyje ūš bendruomenės ryšius stiprinsianti „Turgaus naktis“, kurioje įprastus prekeivius pakeis menininkai, iš visų kampų skambės muzika, vyks įvairiausi vaidinimai.

Antrąjį spalio šeštadienį, 13 d., 19 val. senajame Klaipėdos turguje vyksiančioje meninėje akcijoje, simboliškai pavadintoje „Turgaus naktimi“, dalyvaus dauguma profesionalių uostamiesčio menininkų. Pagrindinis jų dalyvavimo teatralizuotoje šventėje motyvas – sujudinti kultūrinį gyvenimą mieste ir vienytis tarpusavyje. Pirmą kartą Lietuvoje turgaus prekėmis virs dainos, šokiai, žmonių ir lėlių spektakliai, cirko triukai – vis tai, ką vadiname sielos penu. kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, šventės tikslas – burti ir stiprinti bendruomės ryšius mieste.

Pasak renginio iniciatorius, vieno garsiausių Lietuvos aktorių ir režisierių, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Valentino Masalskio, bet kuriame Vakarų ar Rytų mieste yra dvi vietos, kuriose formuojasi bendruomenė. Tai Dievo namai, pas mus bažnyčia, ir turgus.

Filosofas dr. Gintautas Mažeikis, nagrinėjęs žmonių santykius turguje, sakė: „čia prasideda laisvas žmonių bendravimas – mainai: keičiamasi prekėmis, nuomonėmis, pokštais, apgavystėmis, pažadais, ištikimybe. Čia nuolatos draugaujama ir pykstamasi, pavydima ir giriama“.

„Taigi mes nulipame nuo apšviestų scenų ir ateiname į turgų susitikti su kitais savo bendruomenės nariais, kad „sukirstume rankomis“ dėl svarbiausio dalyko – vėliau jie ateis pas mus“, – renginio idėją komentavo Klaipėdos universiteto Menų fakulteto dėstytojas V. Masalskis.

„Turgaus naktį“ įprastus prekeivius pakeis profesionalūs aktoriai, šokėjai, džiazo ir klasikinės muzikos atlikėjai, choristai, klounai, tapytojai, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto studentai ir meno mokyklų moksleiviai. Iš visų kampų skambės muzika, už prekystalių šoks modernaus šokio atlikėjai, vaidins lėlininkai, Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai ir klounai.

Vienas iš renginio iniciatorių – viešoji įstaiga Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra. „Menas, kaip magnetas traukia žmones. Aš tikiu, kad kartu su menininkais mes išjudinsime Klaipėdos senamiestį, turgų, mažas kepyklėles, kavines ir užeigas. Renginys vyks bet kokiu oru, siekiame kad mūsų visuomenė ir meninkai atsikratytų sezoniškumo  baimės“ – sakė agentūros direktorė Raimonda Laužikienė.

Savo paslaugas siūlys „Blusų turgaus“ iniciatoriai, batų valytojai, kirpėjai, sriubos virėjai, bulvių kepėjai ir likimo pranašautojai. Rudens niūrumą praskaidrins fejerverkai, profesionalių dizainerių ir moksleivių sukurti žibintai.

Senamiesčio „Turgaus naktį“ kuria Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai, klounų teatras, Klaipėdos Universiteto menų fakultetas, Balsio meno mokykla, Klaipėdos muzikiniai kolektyvai, įvairios laisvųjų menininkų kūrybinės grupės, Klaipėdos regiono kūrybinių industrijų asociacija „IKRA“. Parneriai – VšĮ Klaipėdos Ekonominės Plėtros agentūra ir ES Baltijos jūros regiono programos projektas  „Urbanistinės traukos erdvės“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...