captcha

Jūsų klausimas priimtas

G. Radvilavičiūtė tapo ES literatūros premijos laureate

Prozininkė, eseistė Giedra Radvilavičiūtė yra viena iš dvylikos rašytojų, apdovanotų šių metų Europos Sąjungos literatūros premija. 
G. Radvilavičiūtė, ELTA nuotr.
G. Radvilavičiūtė, ELTA nuotr.

Prozininkė, eseistė Giedra Radvilavičiūtė yra viena iš dvylikos rašytojų, apdovanotų šių metų Europos Sąjungos literatūros premija.

Rašytojai iš dvylikos Europos šalių gaus premijas po 5 tūkst. eurų ir pirmumo teisę pretenduoti į ES kultūros programos paramą savo kūrinių vertimams į kitas kalbas, paskelbė antradienį Europos Komisija Frankfurto knygų mugės proga.

Premija paskirta rašytojams iš Austrijos, Kroatijos, Prancūzijos, Vengrijos, Airijos, Italijos, Lietuvos, Norvegijos, Lenkijos, Portugalijos, Slovakijos ir Švedijos.

„Kai literatūra peržengia sienas, tai ne tik gera proga autoriams ir leidėjams atrasti naujas rinkas, bet ir skaitytojams, kurie gauna didesnį kūrinių pasirinkimą ir priėjimą prie jų“, – sakė už kultūrą atsakinga eurokomisarė Androulla Vassiliou.

ES literatūros premijos laureatai bus pagerbti lapkričio 22 dieną Briuselyje.

G. Radvilavičiūtė baigė lituanistiką Vilniaus universitete, mokytojavo, ilgą laiką dirbo redakcijose. Kaip apsakymų rašytoja ji debiutavo 1986 metais, tačiau tikrasis pripažinimas įvyko 1999-aisiais, kai kultūrinėje spaudoje pradėjo skelbti esė. 2002 metais penkios esė paskelbtos kolektyviniame esė rinkinyje „Siužetą siūlau nušauti“. 2004 metais išėjo atskira G. Radvilavičiūtės esė rinktinė „Suplanuotos akimirkos“, 2010-aisiais pasirodė antroji esė knyga „Šiąnakt aš miegosiu prie sienos“, išrinkta į tų metų skaitomiausių knygų penketuką.

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto šiuolaikinės lietuvių literatūros skyrius pastarąją G. Radvilavičiūtės esė knygą išrinko į kūrybiškiausių 2010 metų knygų dvyliktuką. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...