captcha

Jūsų klausimas priimtas

J. Žuko vargonininkų konkursą laimėjo dalyvė iš Maskvos

Vilniuje savaitgalį baigėsi penkias dienas trukęs ketvirtasis Jono Žuko vargonininkų konkursas, apdovanoti jo laureatai.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Vilniuje savaitgalį baigėsi penkias dienas trukęs ketvirtasis Jono Žuko vargonininkų konkursas, apdovanoti jo laureatai.

Taikomosios dailės muziejuje ir Vilniaus rotušėje vykusiame konkurse varžėsi jaunieji vargonininkai iš Vilniaus, Kauno, Utenos ir Maskvos. Dalyvius vertino tarptautinė žiuri: Varšuvos ir Krokuvos muzikos akademijų profesorius Juzefas Serafinas, Sankt Peterburgo konservatorijos profesorius Danielis Zaretskis, lietuvių vargonininkai dr. Vidas Pinkevičius, Dovilė Savickaitė ir Balys Vaitkus. 

Šių metų J. Žuko vargonininkų konkurso pirmosios premijos laureate tapo maskvietė, Detmoldo (Vokietija) aukštosios muzikos mokyklos pirmakursė Mona Roždestvenskytė, įvertinta ir prizu už geriausią senosios muzikos interpretaciją. Pirmosios premijos laureatei atiteko ir asociacijos „Sūduvos kultūros fondas“ įsteigtas prizas – solinis vargonų koncertas Marijampolės bazilikoje.

Antrosios premijos žiuri nusprendė neskirti, o trečioji premija paskirta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventei Agnei Petruškevičiūtei.

Mokytojo dienos proga specialiuoju žiuri prizu už sėkmingiausią lietuvių pedagogo darbą rengiant IV Jono Žuko vargonininkų konkurso dalyvį buvo apdovanota Panevėžio kolegijos Rokiškio filialo dėstytoja Žydrūnė Smalstienė.

Kas dvejus metus rengiamas konkursas skirtas žymaus tarpukario Lietuvos ir išeivijos vargonininko, Juozo Naujalio ir Marcelio Dupre mokinio Jono Žuko atminimui. Įgijęs solidų akademinį išsilavinimą Lietuvoje ir Prancūzijoje, Jonas Žukas buvo vienas pirmųjų aktyviai koncertuojančių profesionalių vargonininkų, Kauno konservatorijos pedagogas, Kauno Įgulos bažnyčios muzikinių renginių organizatorius. Įvairiapusę menininko veiklą Lietuvoje nutraukė sovietų okupacija, privertusi J. Žuką emigruoti į Vokietiją, vėliau – į JAV.

2004-aisiais gimė iniciatyva visos Lietuvos mastu surengti jaunųjų vargonininkų konkursą. Pirmasis Jono Žuko jaunųjų vargonininkų konkursas įvyko 2006 metais Vilniuje.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...