captcha

Jūsų klausimas priimtas

25-asis „Vilnius Jazz“ savo kelią apžvelgs su trijų žemynų džiazo žvaigždėmis

Spalio 8 dieną sostinėje startuos visą savaitę truksiantis jubiliejinis šiuolaikinio džiazo festivalis „Vilnius Jazz“. 25-ojo festivalio rengėjai į Vilnių sukvietė trijų žemynų džiazo žvaigždes.
 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Spalio 8 dieną sostinėje startuos visą savaitę truksiantis jubiliejinis šiuolaikinio džiazo festivalis „Vilnius Jazz“. 25-ojo festivalio rengėjai į Vilnių sukvietė trijų žemynų džiazo žvaigždes.

Festivalis prasidės laisvojo džiazo tėvu tituluojamam Johnui Coltrane`ui skirtu Arkadijaus Gotesmano, Juozo Kuraičio ir Eugenijaus Kanevičiaus projektu „Tribute to John Coltrane“. Šio projekto įkvėpėjas A. Gotesmanas jau ne pirmą kartą atsigręžia į maištingąjį džiazo novatorių. Trio sudarė savo programą iš rečiau atliekamų Dž. Koltreino kompozicijų ir originalių jo muzikos versijų.

Pasak festivalio sumanytojo ir rengėjo Antano Gusčio, 1987-aisiais gimęs festivalis „Vilnius Jazz“ buvo vienas pirmųjų laisvėjančios Lietuvos ženklų. Nuo pirmųjų gyvavimo metų festivalis orientavosi į naująsias džiazo ir improvizacinės muzikos kryptis, rodė šalyje šiuolaikinį Europos ir Amerikos džiazą - atvėrė duris šiai muzikai į Lietuvą. per ketvirtį amžiaus festivalyje pasirodė ir visas japonų džiazo elitas.

A. Gusčio teigimu, šiemečiai jubiliejinio „Vilnius Jazz“ projektai tarsi apibendrins nueitą kelią. „Visos penkios kolonos, į kurias remiasi festivalis, šiemet bus itin tvirtos, – jubiliejų švęsime su iškiliausiomis Europos, JAV, Japonijos šiuolaikinio džiazo ir improvizacinės muzikos asmenybėmis, ryškiausiais Vilniaus džiazo mokyklos atstovais, talentingu šalies jaunimu“, – žadėjo festivalio rengėjas.

„Vilnius Jazz“ žvaigždžių sąrašą šiemet papildys Niujorko scenos pažibos, parengusios Michaelo Formaneko muzikos programą. Festivalio scenoje išgirsime Europos „free" džiazo pionieriaus Peterio Broetzmanno trio „Full Blast“, kūrybingiausius Prancūzijos, Šveicarijos, Ispanijos, Izraelio improvizuotojus. Simboliška, kad jubiliejaus proga publikai prisistatys net dvi išskirtinės japonų grupės – „Fuwa Works“ ir „Hikashu“.

Nuo pirmųjų gyvavimo metų „Vilnius Jazz“ palaiko ir propaguoja tarptautinį pripažinimą pelniusią Vilniaus džiazo mokyklą ir jos atlikėjus, inicijuoja ryškiausių jos atstovų projektus, kurie neretai persikelia ir į kitas Europos scenas.

„Turbūt neįmanoma geriau pristatyti Vilniaus džiazo mokyklos negu Vladimiro Tarasovo suburto „Lithuanian Art Orchestra“ projektu“, – svarstė A.Gustys. Šiame kolektyve muzikuoja iškiliausios Vilniaus džiazo mokyklos figūros. Jubiliejaus proga ryžtasi atgaivinti orkestrą po dešimtmetį trukusios kūrybinės pauzės.

Jau septintus metus iš eilės į „Vilnius Jazz“ sceną kils jauniausia šalies džiazo kūrėjų karta – čia varžysis „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso finalininkai. Šis festivalio sumanytas konkursas atvedė į džiazo sceną ne vieną perspektyvų kolektyvą, atskleidė talentų, kurie šiandien sėkmingai reiškiasi ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Šiemet net keli jų pasirodys festivalio pagrindinėje programoje.

Jubiliejinio „Vilnius Jazz“ koncertai tradiciškai vyks sostinės Lietuvos rusų dramos teatre, o pirmasis ir paskutinis koncertai – salėje „Piano. lt“.

 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...