captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prasideda D. Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis

Varėnoje prasidėjo režisierės ir pedagogės Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis. Festivalio programoje 17 spektaklių suaugusiems ir 2 vaikams.  
Birutės Mar spektaklio „Jis ir ji“ akimirka, Valstybinio jaunimo teatro nuotr.
Birutės Mar spektaklio „Jis ir ji“ akimirka, Valstybinio jaunimo teatro nuotr.

Varėnoje prasidėjo režisierės ir pedagogės Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis. Festivalio programoje 17 spektaklių suaugusiems ir 2 vaikams.

Spalio pabaigoje bus renkamas geriausias spektaklis, aktorius ir režisierius. Įteikti prizai už įtaigiausią vaidmenį, spektaklio plastinį sprendimą, geriausią personažą be žodžių, praneša LRT Televizijos Naujienų tarnyba.

Prieš festivalį Senosios Varėnos bažnyčioje už režisierę ir pedagogę Dalią Tamulevičiūtę buvo aukotos mišios. Varėna – jos gimtasis kraštas, čia ji gyveno, mokėsi, čia prieš šešerius metus ir palaidota, primena „Panorama“.

Režisierė išugdžiusi legendinį aktorių dešimtuką, išleidusi aštuonias aktorių laidas, pastačiusi apie 30 spektaklių, pasak jos auklėtinio Remigijaus Vilkaičio, atrodo išėjusi ne amžinybėn, o tik trumpam užvėrusi duris.

„Aš į kapines nueinu, ji kažkur šalia, gyva, jos darbai, jos žodžiai, jos šypsena, jinai neišėjo. Manau, kad ne man vienam iš jos mokinių. Jinai su mumis“, – sako aktorius Remigijus Vilkaitis.

D. Tamulevičiūtei atminti skirtas festivalis prasidėjo Kultūros ministerijos premijos įteikimu. Ji skirta Kauno valstybinio dramos teatro kūrybinei grupei už spektaklį „Liūdnas dievas“.

„Visi teatrai verti to, kas atsigręžia į nacionainę dramaturgiją, kas rūpinasi, kad šiandien gimtų būtent lietuviška drama. Dalia Tamulevičiūtė man asmeniškai nedėstė. Bet susitikimai tuose koridoriuose – nebylios pamokos – kartais iškalbingesnės negu tos, kur bandai išdėstyt tą paslaptį“, – Kauno valstybinio dramos teatro direktorius Egidijus Stancikas.

D. Tamulevičiūtės festivalį Varėnos savivaldybė rengia trečią kartą. Varėnos kultūros centro scenoje   paskutinį kartą parodytas Klaipėdos dramos teatro Dalios Tamulevičiūtės  spektaklis „Viskas apie moteris“. Tradicija tapusiame iškilios teatro režisierės festivalyje šį rudenį dalyvaus penkiolika  profesionalių teatrų, žiūrovai vertins 17 spektaklių.

Antradienį Varėnos kultūros centro scenoje rodomas pirmas konkursinis pastatymas – Jaunimo dramos teatro režisierės  Birutės Mar spektaklis „Jis ir ji“.

Festivalis pasibaigs spalio 29 dieną. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...