captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Stonio filmas „Raminas“ – pretendentas siekti „Oskaro“

JAV Kino meno ir mokslo akademijos patvirtintas „Oskaro“ komitetas Lietuvos kandidatu į prestižiškiausią „Oskaro“ apdovanojimą šiemet išrinko dokumentinį Audriaus Stonio filmą „Raminas“, teigiama studijos „Nominum“.
Filmo kadras
Filmo kadras

JAV Kino meno ir mokslo akademijos patvirtintas „Oskaro“ komitetas Lietuvos kandidatu į prestižiškiausią „Oskaro“ apdovanojimą šiemet išrinko dokumentinį Audriaus Stonio filmą „Raminas“, teigiama studijos „Nominum“ pranešime.

Kandidatu varžytis geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje išrinktas filmas pasakoja istoriją apie 75 metų gruzinų imtynininką Raminą Lomsadzę. Kitados įveikdavęs priešininkus per 55 sekundes, herojus nūnai ruošiasi kovai su paskutine ir stipriausia savo varžove – vienatve.

Vieną ankstų rytą Raminas išsiruošia į tolimą Gruzijos kaimelį ieškoti merginos, kurią kadais mylėjo ir prarado prieš 50 metų.

2011 metais, be dalyvavimo kituose festivaliuose, filmas „Raminas“ buvo rodomas ir pasaulyje pripažintuose tarptautiniuose Maskvos bei Niono festivaliuose.

Atrankoje į kandidatą geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje galėjo dalyvauti ne trumpesni nei 40 minučių visų žanrų kino filmai ne anglų kalba, kurie buvo rodyti viešai kino teatre mažiausiai 7 dienas iš eilės ir kurių pagrindiniai kūrybinės grupės nariai turėjo būti deleguojančios šalies piliečiai. Minėtus reikalavimus atitiko visi atrankoje dalyvavę filmai.

Komitetas laikosi nuostatos neatskleisti pateiktų atrankai filmų pavadinimų.

Komitetą sudaro: komisijos pirmininkas – Europos kino akademijos narys, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, JAV režisierių gildijos apdovanojimo laureatas, kino režisierius Arūnas Matelis; komiteto nariai: daugybės apdovanojimų ir premijų laureatas, legendinis kino ir teatro aktorius Regimantas Adomaitis; Humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, Europos kino akademijos narė, kinotyrininkė Gražina Arlickaitė; Europos kino akademijos narys, kino operatorius Rimvydas Leipus, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, kino režisierius ir operatorius Kornelijus Matuzevičius; Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, rašytojas Icchokas Meras; kino kritikas, laikraščio "7 meno dienos" vyriausiasis redaktorius, žurnalo "Kinas" vyriausiasis redaktorius Linas Vildžiūnas.

Pirmaisiais savo gyvavimo metais – 2006-aisiais – komitetas pretendentu išrinko A. Matelio dokumentinį filmą „Prieš parskrendant į žemę“. Tai buvo pirmasis filmas iš Lietuvos, pateiktas geriausio filmo užsienio kalba „Oskaro“ apdovanojimui.

2007-aisiais ir 2010-aisiais lietuviško filmo tarp pretendentų į „Oskarą“ nebuvo, 2008-aisiais atrinkta Mario Martinsono drama „Nereikalingi žmonės“, 2009-aisiais – Gyčio Lukšo juosta „Duburys“, o 2011-aisiais – Kristijono Vildžiūno filmas „Kai apkabinsiu tave“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...