captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Bohemiečiai“ įkūrė Vilniaus miesto operą

Po šešerių metų bendro darbo „bohemiečiai“ įkūrė naują operos teatrą – Vilniaus miesto operą. Artimiausiu metu Vilniaus miesto savivaldybės ketinama prašyti oficialiai teatrui suteikti vardą.
Režisierė D. Ibelhauptaitė eis teatro meno vadovės pareigas, ELTA nuotr.
Režisierė D. Ibelhauptaitė eis teatro meno vadovės pareigas, ELTA nuotr.

Po šešerių metų bendro darbo „bohemiečiai“ įkūrė naują operos teatrą – Vilniaus miesto operą. Artimiausiu metu Vilniaus miesto savivaldybės ketinama prašyti oficialiai teatrui suteikti vardą.

Per Vilniaus miesto operos pristatymui skirtą spaudos konferenciją režisierė Dalia Ibelhauptaitė sakė, kad paskutinį kartą operos kolektyvas Lietuvoje buvo įkurtas prieš 92 metus, o Vilnius nuo 17 a., kai Vladislovo Vazos iniciatyva įvyko pirmasis operos spektaklis, tapo viena iš Europos kultūros sostinių. Vilniuje, Žemutinės pilies rūmų teatre, kur vyko spektakliai, lankėsi žymūs didikai, Italijos solistai, opera nebijojo eksperimentuoti.

„Tos senosios operos dvasia labai yra įkvepianti, ir manau, kad jinai atitinka tą šešerių metų „bohemiečių“ veiklos tradiciją, kurią mes davėme čia, Vilniuje. Mūsų noras būti pačiame kultūros avangarde, visą laiką būti atviriems naujovėms ir iš tikrųjų, kiek galime, kad mūsų ryšiai su pasauline muzika taptų kaip galima stipresni. „Bohemiečiams“, žinote, atėjo laikas išaugti iš paauglystės, šitas kolektyvas į šortus nebetinka. Manau, kad tą svajonę, kurią turėjome, mes jau pasiekėme, ir dabar jau atėjo laikas, kai visi turime daug dirbti, jog parodytume pačią aukščiausią meninę kokybę, pasidalintume pasiekta menine branda“, – kalbėjo D. Ibelhauptaitė.

Vilniaus miesto opera, kuri, beje, turės ir tarptautinį pavadinimą – „Vilnius city opera“, gimė liepą trims asmenims – solistei Asmik Grigorian, verslininkui Tomui Kučinskui ir D. Ibelhauptaitei – simboliškai susidėjus po litą.

Nuspręsta, kad Vilniaus miesto operos muzikiniu vadovu ir vyriausiu dirigentu bus maestro Gintaras Rinkevičius, vizualiųjų menų vadovu – dizaineris Juozas Statkevičius. Režisierė D. Ibelhauptaitė eis teatro meno vadovės pareigas. Vilniaus miesto operai priklausys operos solistai Edgaras Montvidas, Sigutė Stonytė, Laimonas Pautienius, Petras Vyšniauskas, Joana Gedmintaitė ir kiti. Kol kolektyvas neturės savo patalpų, glausis Kongresų rūmuose.

„Bohemiečiai“ pasakojo, jog ne kartą užsienyje susidūrę su problema, kai kitataučiai matydami pasirodymus nesuprasdavo kolektyvo statuso. Nuo šiol teatras turės solidų pavadinimą, artimiausiu metu Vilniaus miesto savivaldybės ketinama prašyti oficialiai teatrui suteikti vardą. Menininkai žadėjo, kad tai bus prodiuserinė operos kompanija, o ne repertuarinis teatras. Teatrą valdys 15 asmenų valdyba, kurią sudarys 4 teatro solistai bei verslo atstovai.

Artimiausias Vilniaus miesto operos pasirodymas numatytas pirmadienį. Kūrėjai neslėpė repertuaro planą jau sukūrę penkeriems metams į priekį. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...