captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sirenose“ – šiuolaikinio Europos teatro vizionieriai

Trečiadienį Vilniuje prasideda 9-asis tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“. Per dvylika festivalio dienų bus parodyta dvylika spektaklių.
Festivalio „Sirenos“ meno vadovė A. Žukaitytė, ELTA nuotr.
Festivalio „Sirenos“ meno vadovė A. Žukaitytė, ELTA nuotr.

Trečiadienį Vilniuje prasideda 9-asis tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“. Per dvylika festivalio dienų bus parodyta dvylika spektaklių.

Šiemetinėse „Sirenose“ – devyni lietuviški ir trys užsienio spektakliai. Trijų režisierių – Romeo Castellucci, Michelio Schroderio ir Rodrigo Garcia – spektakliai apibrėžia šiemetinio festivalio temą – šiuolaikinio Europos teatro vizionieriai.

Nors visiškai skirtingi, visi trys režisieriai yra vadinami skandalistais ir kontraversiškais kūrėjais. Pasak festivalio meno vadovės, savo spektakliuose jie provokuoja, ragina peržengti normų ribas. Tai kūrėjai, diktuojantys šiuolaikinio teatro kryptis visoje Europoje.

„Šiose „Sirenose“ konceptualiai grįžome prie pirminės užduoties – provokuoti, klausti, kalbėtis, diskutuoti apie pačius svarbiausius, ne visada patogiausius klausimus. Nes tris vardus, kuriuos pristatom, mes pavadinom teatro vizionieriais, jie iš tikrųjų visi labai skirtingi. Du iš jų – Garcia ir Castellucci – teko matyti, trečias vardas – Schroderis – naujas Lietuvos teatro bendruomenei, bet ne naujas pasaulyje“, – sako festivalio meno vadovė Audra Žukaitytė.

R. Castellucci spektaklis „Apie Dievo sūnaus veido koncepciją“ –  jau trečiasis jo darbas, pristatomas Vilniuje, „Sirenų“ festivalyje. Jo premjerą dėl esą šventvagiškumo Prancūzijoje lydėjo protestai, kilo aršių diskusijų, o Paryžiuje spektaklis dėl į sceną įsiveržusių protestuotojų buvo išvis nutrauktas.

Režisieriui R. Garsia už spektaklį „Mirtis ir reinkarnacija į kaubojų“ įteiktas prestižinis Europos Naujosios teatro realybės apdovanojimas. 

„Tik susikūrę pasivadinom „Sirenos“ ir daugiau esam orientuoti į tą nepatogų teatrą, į tą kitokį teatrą. Lietuvoje turim keletą vardų, kuriais didžiuojamės, bet didžiąją dalį teatro yra užtvindžiusi prastos kokybės produkcija, todėl norime, kad būtų teatrinė apykaita, ir bandome į Lietuvą atvežti tuos, kurie kažką reiškia teatro pasaulyje“, – teigia A. Žukaitytė.

Festivalis prasideda trečiadienį lietuviškos programos spektakliu – Jono Vaitkaus „Visuomenės priešas“. Užsienio svečių programą rugsėjo 30-ąją spektakliu „Apie gyvenimo trumpumą“ pradeda šveicarai, o festivalį spalio 7-ąją baigs R. Castellucci spektaklis „Apie Dievo sūnaus veido koncepciją“. Festivalio organizatoriai kviečia žiūrovus po užsienio svečių spektaklių susitikti su jų kūrėjais.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...