captcha

Jūsų klausimas priimtas

Geteborgo knygų mugėje – lietuvių autorių programa ir jaunimui skirta knyga „Varlė bunkeryje“

Lietuva su savo programa tradiciškai dalyvauja šių metų Geteborgo knygų mugėje Švedijoje. Tai antra reikšmingiausia knygų mugė Europoje po Frankfurto knygų mugės ir didžiausia Šiaurės šalyse.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Lietuva su savo programa tradiciškai dalyvauja šių metų Geteborgo knygų mugėje Švedijoje. Tai antra reikšmingiausia knygų mugė Europoje po Frankfurto knygų mugės ir didžiausia Šiaurės šalyse.

Rugsėjo 27–30 dienomis vyksiančios Geteborgo knygų mugės pagrindinis dėmesys šįmet sutelkiamas į Šiaurės literatūrą.

Į Geteborgo knygų mugės seminarų programą pateko ir lietuviškai tematikai skirti seminarai, kuriuose kartu su Lietuvos atstovais – Vytautu V. Landsbergiu, Jonu Ohmanu (Švedija, Lietuva), Rūta Šepetys (JAV), šiuo metu Londone gyvenančiomis Egle Paulina Pukyte ir Mari Poisson (Marija Jurgelevičiene) bei Kipre gyvenančia Dalia Staponkute dalyvaus ir žinomi Švedijos žmonės.

Seminaruose bus diskutuojama dviem temomis, kurios labai sudomino švedus. Viena iš jų skirta sovietų okupacijai ir lietuvių rezistencijai, kuri Vakarams – dar tebėra neištyrinėta, paslapčių gaubiama sritis, kita gvildens emigraciją iš rašytojos pozicijų – apie pastangas svetimoje kultūrinėje terpėje išsaugoti savo tapatybę, kalbą, atmintį ir t. t.

Taip pat prestižinėje Geteborgo miesto gimnazijoje vyks inscenizuotas literatūrinis renginys, kuriame kartu su gimnazijos mokiniais dalyvaus knygų autoriai R. Šepetys, V. V. Landsbergis ir J. Ohmanas. Spektaklio metu bus skaitomos ištraukos įvairiomis kalbomis iš kovų dalyvių atsiminimų, archyvinių dokumentų, raportų, laiškų, literatūrinių kūrinių, bus panaudoti kino kronikų bei filmų fragmentai, archyvinės nuotraukos, V. V. Landsbergis atliks partizanų dainų, dainuos ir ištraukas skaitys gimnazijos mokiniai. Švedijos moksleivių pažintį pratęs ir Lietuvos tematikai skirtas klasės seminaras, kuriame su moksleiviais bendraus R. Šepetys ir D. Staponkutė.

Geteborgo knygų mugėje šalia Lietuvos stende eksponuojamų gražiausių lietuviškų knygų kolekcijos bus pristatyta ir elektroninė interaktyvi V. V. Landsbergio knyga „Varlė bunkeryje“. Kol kas tai pirmoji Lietuvoje šiuo formatu pasirodanti knyga, kurios tekstas yra praturtintas autentiška archyvine medžiaga, senomis nuotraukomis, kino kronikų ištraukomis, garso įrašais, dainomis, piešiniais, brėžiniais ir pan. Geteborgo knygų mugėje bus pateiktos šios jaunimui skirtos knygos versijos švedų ir anglų kalbomis. Lietuvos skaitytojams rengiama ir lietuviška knygos „Varlė bunkeryje“ versija.

Lietuvos prisistatymą Geteborgo knygų mugėje inicijavo po Tarptautinių kultūros programų centro skėčiu veikiantis lietuvių literatūros sklaidos skyrius „Lietuviškos knygos“, kuris parengė ir visą lietuvišką programą šių metų Geteborgo knygų mugei.

Lietuviškos knygos Geteborgo knygų mugėje pirmą kartą buvo pristatytos 2003 metais. 2005 m. Lietuva buvo pagrindinė mugės viešnia.

Didžiausioje Šiaurės šalyse Geteborgo knygų mugėje savo leidybą kasmet pristato apie 1000 leidėjų.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...