captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nacionalinė filharmonija sezoną pradeda romantiška ir ugninga muzika

Lietuvos nacionalinė filharmonija šeštadienį kviečia klausytojus į 72-ojo koncertų sezono atidarymą – orkestro muzikos koncertą.
Wikimedia Commons nuotr.
Wikimedia Commons nuotr.

Lietuvos nacionalinė filharmonija šeštadienį kviečia klausytojus į 72-ojo koncertų sezono atidarymą – orkestro muzikos koncertą.

Lietuvos kamerinis orkestras ir jo meno vadovas smuikininkas Sergejus Krylovas sezono pradžios koncerte ketina sukelti tikrą spalvų ir ritmų fejeriją. Programoje skambės prancūzų ir ispanų vėlyvųjų romantikų Ernesto Chaussono, Camille Saint-Saenso, Pablo de Sarasatės muzika ir Georges Bizet – Rodiono Ščedrino „Karmen siuita“, kurią orkestras atliks su „Giunter Percussion“ ansambliu.

Filharmonijos naująjį sezoną atveria šūkis „Atrask save muzikos pasaulyje!“, o pirmajame koncerte žvilgsnis nukreiptas į kompozitorių romantikų kūrybą.

Koncertą pradės anksti žuvusio prancūzų kompozitoriaus E. Chaussono 1896 m. parašyta „Poema“ smuikui ir orkestrui, ją kompozitorius dedikavo garsiam XIX a. smuikininkui, belgų virtuozui Eugene`ui Ysaee`ui, kuris ir griežė šio kūrinio premjerą. „Poema“ nėra ypač virtuoziška ar techniškai sudėtinga kompozicija. Ji atspindi autoriui būdingą gėrėjimąsi orkestro instrumentų tembrais, spalvingais jų deriniais; smuiko partijoje gausu ne sudėtingų pasažų, o ilgesingų ir ekspresyvių melodijų. Tuo „Poema“" peržengia tradicinio instrumentinio koncerto apibrėžtį ir veikiau skamba kaip smuiką ir smuikininką išaukštinantis himnas.

Smuiko virtuoziškumas ryškiau sužėrės tolesnei koncerto programai pasirinktuose kūriniuose – P. Sarasatės miniatiūrose bei K. Saint-Saenso „Introdukcijoje ir rondo capriccioso“, dedikuotas P. Sarasatei, kurį jis pirmą kartą atliko 1867 m. Paryžiuje.

Antroje koncerto dalyje skambės R. Ščedrino „Karmen siuita“, kurią pats kompozitorius pavadino „G. Bizet muzikos laisva transkripcija styginiams ir mušamiesiems“.

72-ąjį sezoną pradedanti Lietuvos nacionalinė filharmonija iki šių metų pabaigos kvies klausytojus į beveik 60 koncertų Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...